Teraz jest 2 maja 2024, o 17:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mdłości

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mdłości

Postprzez edytek » 12 kwietnia 2005, o 19:47

Jak pozbyć się tych okropnych mdłości w ciąży?
Jedzenie rano w łóżku za bardzo nie pomaga. Mdłości utrzymują się cały dzień. Jak coś zjem, to trochę lepiej. Ale przecież nie mogę jeść co godzinę.... W ogóle nie odczuwam głodu. Cały czas mi się odbija.

Mało piję bo nic za bardzo mi nie smakuje. Może ktoś ma jakieś wypróbowane sposoby?

Powtarzam sobie, jak radziła pani doktor, "to minie, to minie" :?

Ale kiedy?
edytek
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 marca 2005, o 13:28

Postprzez Maria » 12 kwietnia 2005, o 20:08

Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez fresita » 28 kwietnia 2005, o 19:03

czesc edytek
niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, przejda po pierwszym trymestrze :lol:
mnie lapaly dwa razy dziennie okolo 16 i 20 godz, to byl horror, za to teraz mam codziennie zgage(nie wiem co lepsze) i za nic w swiecie nie wiem jak jej unikac :evil: a nie chce brac codziennie tabletek
ja pilam herbatki owocowe i litry mleka, ktorego przed ciaza nie pilam, mialam za to wstret do kawy i ku mojemy zdziwieniu caly czas mam ochote na pepsi, ktorego przed ciaza nie znosilam
:roll:
pij i jedz to na co masz ochote
pozdrawiam cieplutko :P
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dzolka » 29 kwietnia 2005, o 09:26

rzeczywiście na popołudniowo-wieczorne mdłości niewiele pomaga :-( ja wtedy kładłam się szybko spać! :lol: pomagało też trochę ssanie malutkich cukiereczków miętowych i wąchanie imbiru. A co do zgagi - też miewam dosć często ale na moja zgagę rewelacyjnie działa napicie się trochę wody gazowanej. Pomysł podsunęła mi koleżanka która też tak "leczyła" zgagę w ciąży. Co prawda gazowana mineralna tez nie jest najzdrowsza ale chyba lepsza niż tabletki...
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Gość » 30 kwietnia 2005, o 15:29

Koleżanka mowila mi, że cola może pomóc.
Gość
 

Postprzez Go » 2 maja 2005, o 10:20

Chciałąm się odnieść do tego, co napisała Fresita "pij i jedz na co masz ochotę", ale przecież nie wszystko można pić i jeść w czasie stanu błogosławionego. Może warto by zacząć taki wątek, gdzie można by się tym podzielić? Więc zacznę.
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28

Postprzez kk » 2 maja 2005, o 12:45

Picie coli w ciązy odradzam! Z pewnościa nie jest "zdrowa".
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez Gość » 2 maja 2005, o 13:23

Cola chyba w ogole nie jest zdrowa. Przy okazji zapytam tę koleżankę-lekarkę, czy mi się nie pomyliło, ale o ile pamiętam to tak mówiła, powolując sie na profesora ze studiów.
Gość
 

Postprzez kk » 2 maja 2005, o 15:08

Cola zawiera dużo konserwantów - w tym kwas ortofosforowy. Fosforu w naszej diecie mamy cale mnóstwo, picie coli zaburza właściwy stosunek między wapniem a fosforem w diecie, wpływając na jego "wypłukiwanie" z ogranizmu.

O tym by napić się coli, gdy ma się problemy żołądkowe (cola ma bardzo niskie pH, a zawarte w niej kwasy pewnie w pewien sposób ułatwiają trawienie?), to i owszem słyszałam, ale w ciązy to chyba nie najlepszy pomysł...

W każdym razie z żywieniowego punktu widzenia odradzam!
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez dzolka » 3 maja 2005, o 10:53

Moze koleżance chodziło o to, że na zgage generalnie pomaga coś gazowanego ?? i tu tylko zwykła woda gazowana pozostaje (która mi bardzo pomaga) bo nie tylko cola ale wszystkie inne kolorowe napoje gazowane mają wiele sztucznych składników i niezdrowych konserwantów. Jak ktoś ma ochotę na kolorowe napoje to moze zmieszac wode gazowaną z naturalnym sokiem owocowym, jest jeszcze smaczniejsze niz jakieś tam fanty i sprity :-)
a cola na problemy żołądkowe rzeczywiście rewelacyjnym lekiem jest :-) ale chyba nie na takie ciążowe :-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez edytek » 5 maja 2005, o 11:00

Dzięki, dziewczyny za rady. Ostatnio jest trochę lepiej, więc wypijam litry soku malinowego :D

Ale teraz ten paskudny katar. Tak to chyba jest. Coś przechodzi, a potem następne dolegliwości się nasilają.
Jestem cierpliwa, jestem cierpliwa..... :wink:
edytek
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 marca 2005, o 13:28

Postprzez annie » 5 maja 2005, o 11:15

mnie przypomniało się,jak któraś z bohaterek książek M.Musierowicz w czasie ciąży chodziła z nosem w pęczku koperku... :D bo zapach jej pomagał na mndłości :D
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez dzolka » 5 maja 2005, o 14:53

edytek, tylko pamiętaj, że w ciąży na katar nie wolno absolutnie nic, bo to ingerencja w śluzówkę, jak miałam katar na początku ciąży to mi lekarz poradził robić okłady z rumianku na nos... bardzo skuteczne. parzysz herbatkę z dwóch torebek rumianku, jedną torebke na jedną stronę noska, druga na drugą, na to jakaś hustka, 3 razy dziennie to powtórzyć i za 3 dni kataru ani śladu. no, i bezpieczne dla Dzieciątka :-)

a co do mdłości, to czytałam, że super działa tez zwyczajny spacer, ale taki żwawym krokiem, lub nawet lekki bieg, ale to tylko dla kobiet które regularnie biegały przed ciażą i nie mają zagrożenia poronieniem. niestety, nie zdążyłam spraktykować.... na szczęście mdłości mam już za sobą... tak myślę :-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron