Teraz jest 2 maja 2024, o 22:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciąża a znieczulenie u denysty

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Ciąża a znieczulenie u denysty

Postprzez gosieńka » 30 marca 2005, o 08:35

Moje maleństwo ma dopiero 5 tygodni. Powinnam skończyć leczenie zęba (kanałowo) i obawiam się ze bez znieczulenia się nie obejdzie. Czy to nie zaszkodzi maleństwu?
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gosieńka » 12 kwietnia 2005, o 09:48

Hej! Nikt nie chciał mi odpowiedzieć to nie :wink: A dla innych zainteresowanych podaję: są specjalne znieczulenia u dentysty dla kobiet w ciąży, które nie szkodzą dziecku (niestety zapomniałam jak się nazywa, ale stomatolog będzie wiedział o co chodzi) Poza tym jeśli byłaby konieczność wyrwania zęba w okresie ciąży, a zdarza się to dosyć często jak się dowiedziałam, to najlepiej zrobić to w II trymestrze.
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dzolka » 12 kwietnia 2005, o 15:49

Zapytaj dentystę, powinien wiedzieć. Z tego co się orientuję, są znieczulenia dentystyczne które są bezpieczne dla dziecka, ale nie wiem czy w tak wczesnej ciaży. Wiem np na pewno ze znieczulenie w masci, takie owocowe, uzywane do usuwania kamienia, jest zupelnie bezpieczne.

p.s. kanałowe leczenie.......... miałam trzy razy i ani razu ze znieczuleniem :? nie wytrzymasz bez zastrzyku??
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez dzolka » 12 kwietnia 2005, o 15:51

ooops.... nie przeczytała dokładnie twojej drugiej wypowiedzi ;-) sorki :oops: :D
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez magda212 » 19 kwietnia 2005, o 15:57

Ja jestem stomatologiem i odpowiadam: MOŻNA SIĘ W CIĄŻY ZNIECZULAC,ale należy o tym powiedieć lekarzowi, a on powinien zastosować środek znieczulający bez dodatku środka obkurczającego naczynia, czyli adrenaliny.Ten rodzaj znieczulenia można podać w kazdym miesiacu ciązy.Ja podaje go zawsze przyszłym mamom i jest wszystko w porządku.Zęby jezeli jest taka koniecznosć to też mozna usuwac,ale zawsze o ile to możliwe nawet po za ciązą lepiej starac sie je leczyć :)
Spokojnie przyszle mamy, naszym maleństwom znieczulenie u dentysty nie zaszkodzi. P.S. Ja też oczekuje dzidziusia :wink:
magda212
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 marca 2005, o 21:24

Postprzez gosieńka » 19 kwietnia 2005, o 17:19

Dzięki wielkie, to już kolejny stomatolog mi to potwierdza. Tym bardziej mnie to uspokaja.
Moja teściowa kiedy dowiedziała się wczoraj, że wzięłam znieczulenie będąc w ciązy zrobiła wielkie oczy :shock: i wygłosiła oczywiście kazanie, że w ciązy nie powinnam brać ŻADNYCH tabletek, ani nic w tym stylu. Wiem, że niektóre tabletki byłyby szkodliwe dla dziacka, ale niektóre trzeba brać (np. kwas foliowy). Ach, wolę zdać się na profesjonalistów lekarzy :wink:
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

cron