Teraz jest 3 maja 2024, o 01:39 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dr Rodzeń? lub dr Dmochowski

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

dr Rodzeń? lub dr Dmochowski

Postprzez kasia_d » 24 marca 2005, o 13:09

dostałam te nazwiska przez telefon i mam nadzieje ze uzyskam w koncu odpowiedź na mój problem. stosuje naturalne metody ale od prawie 3 miesiecy biore hormonalne tabletki (harmonet) poniewaz mam torbiela na jajniku i moja lekarka powiedziaa że jak nie one to operacja. nie współżyjemy z męzem bo boimy sie ewentualnego poronienia. czy jest jednak jakieś prawdopodobienstwo jego. bardzo proszę o odpowiedz
kasia_d
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 marca 2005, o 12:46

Postprzez jrodzen » 31 marca 2005, o 01:08

Harmonet jest preparatem estrogenowo progestagenowym stosowanym w antykoncepcji hormonalnej, główny mechanizm polega na blokowaniu dojrzewania pęcherzyków stąd blokowanie także owulacji jest głównym mechanizmem. Dlatego czasem tego typu preparaty stosowane są w leczeniu torbieli czynnościowych jajnika, jednak aktualne dane oparte o zasady "medycyny opartej na faktach"(jest to rodzaj analiz badawczych które są najbardziej wiarygodną formą oceny danej terapii) mówią że estro-progestageny nie mają znaczenia. Najistotniejszy jest czynnik czasu- czyli nie ustępowanie zmiany po 3 cyklach. Piszę cały czas o tzw torbielach czynnościowych lub prostych, to kryterium oparte jest głównie o badanie USG TV połączone z analizą przepływów w naczyniach jajnikowych i w obrębie zmiany. Istnieje jeszcze szereg dodatkowych kryteriów z których najprostsze to wielkość i obecność zespołu bólowego- przewlekłego bólu lub napadowego( tzw podkkęcanie się torbieli)>
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39

Postprzez jrodzen » 31 marca 2005, o 01:13

W PRZYPADKU STOSOWANIA SYNTETYCZNYCH ESTROPROGESTAGENÓW ( HARMONET) METOD NATURALNYCH NIE DA SIĘ STOSOWAĆ TZN METOD OBSERWACYJNYCH DLA JASNOŚCI< PONIEWAŻ NIE MA CYKLICZNOŚCI PRZEMIAN> CYKLICZNOŚĆ KRWAWIEŃ WYNIKA LI I JEDYNIE Z PRZERWANIA PO [size=12][/size [i[/i]
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39

Postprzez jrodzen » 31 marca 2005, o 01:21

zaprzestania po 21 przyjmowania preparatu z przerwą 7 dni.
Coś mi się wcześniej porobiło z czcionką i musiałem resetować. :roll:
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39

Postprzez jrodzen » 31 marca 2005, o 01:28

Co do poronienia to jest mało prawdopodobne. Domyślam się że chodzi wam o działanie wczesno poronne( tzw przedimplantacyjne) tego rodzju preparatów, formułuje się że nie można wykluczyć tego mechanizmu niemniej jednak jest on marginalny.
Spotykam ludzi którzy mają tak wielką wrażliwość etyczną że jeśli ze względów leczniczych stosowane są tego typu preparaty to nie współżyją. Z punkty widzenia medycznego czy statystycznego ten mechanizm nie ma znaczenia. Ale czasem dobrze że są ludzie o takiej wrażliwości.
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39

to jestem już spokojna

Postprzez kasia_d » 31 marca 2005, o 09:39

Dziękuje za odpowiedź. Miałam naprawdę wiele obaw. Dzisiaj mam USG i dowiem sie czy tabletki pomogły.
kasia_d
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 marca 2005, o 12:46


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron