Teraz jest 2 maja 2024, o 22:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zapalenie przydatków

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

zapalenie przydatków

Postprzez Meliana » 14 lutego 2005, o 18:37

Dzień dobry wszystkim. :D
Jestem tu zupełnie nowa, choć na stronę i forum parę razy zaglądałam. W końcu zdobyłam się na rejestrację...
Mam pytanie - co to jest zapalenie przydatków i jak je rozpozanć? Bo od paru dni boli mnie w dolnej części brzucha, po prawej i lewej stronie (wyrostka nie mam od 3 roku życia) na wysokości kości biodrowych - mąż się martwi, mama powiedziała mi, cobym poszła do lekarza, bo to może być zapalenie - a ja jestem już cała w stresie - co to takiego i że ratunku - trzeba iść do ginekologa - a panicznie się boję. Pomóżcie proszę.
Meliana
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 15 lutego 2005, o 09:05

Witaj,
nie ma się czego bać. Powinnaś pójść do lekarza ponieważ nieleczone zapalenie przydatków (jajniki +jajowody= przydatki) może przejśc w postać przewlekłą, w jajowodach mogą pojawić się zrosty i przez to można mieć problemy z poczęciem.
Nie wiemy oczywiście czy to na pewno to , dlatego lepiej pójść.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Meliana » 15 lutego 2005, o 11:19

Wielkie dzięki za odpowiedź :D Przeraża mnie wizja pójścia do lekarza. Chodziłam do ginekologa jako 15 - 16 latka i od tamtej pory nie byłam. Nie wspominam tego najmilej, choć lekarzowi nic nie mogę zarzucić. Teraz jak o tym myślę, to ogarnia mnie strach - jak będzie? Czy będzie się wyśmiewał z NPR - słyszałam o takich - może znacie kogoś życzliwego we Wrocławiu? Na razie po prostu zapiszę się na wizytę do przychodni, ale warto było by na przyszłość.
Dziękuję jeszcze raz.
Meliana
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 17 lutego 2005, o 12:23

Warto pójść tam z mężem dla towarzystwa i lepiej do mężczyzny , bo oni są delikatniejsi od większości kobiet ginekologów :-)
Lekarz jak lekarz ,codziennie przyjmuje wiele pacjentek a Ty będziesz jedną z nich .
Przygotuj się dobrze , tak aby drobiazgi nie krępowały Ciebie np:
dłuższa bluzka (kobieta wtedy lepiej wygląda i lepiej się czuje psychicznie- niezupełnie obnażona), czyste skarpetki do założenia przed badaniem (kwestia estetyczna) i oczywiście dane takie jak data ostatniej miesiączki, jakk długie masz cykle, od kiedy miesiączkujesz, kwestia metody planowania rodziny.

Chciałabym zachęcić Ciebie , a także wszystkie Panie do odwiedzania ginekologa raz w roku w celu wykonania cytologii szyjki macicy.

KAŻDA kobieta , która rozpoczęła współżycie powinna raz do roku stawić się na badanie cytologiczne, które informuje o ewentualnych zmianach chorobowych szyjki.
Jest to profilaktyka raka szyjki macicy - choroby , na którą wciąż umierają w Polsce młode kobiety.
Poza tym warto poprosić lekarza o zbadanie piersi, a najlepiej samej raz w miesiacu (np. 6 dnia cyklu) badac piersi.

Nie zwlekaj z wizytą , ginekolog to nie potwór, a Ty musisz dbac o siebie, nie tylko wtedy, gdy Cię coś boli, czy spodziewasz się dziecka :-)

Jeśli odczuwasz niepokój związany z tym, ze lekarz może Cię wyśmiać z powodu NPR, to jeśli nie zapyta- poprostu nie mów, a jeśli będzie robił głupie miny to powiedz wprost co o tym myślisz, albo przemilcz...
Pewnie więcej wiesz o tym niż on .

Pozdrawiam
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Meliana » 18 lutego 2005, o 00:09

Idę jutro :shock: Zobaczymy jak będzie... Co do męża - to on miałby wejść razem do gabinetu - czy jak? Dzięki za rady - ale mam jeszcze pytanie - co jest wygodniejsze w tym przypadku: spódnica czy spodnie? Rany julek - jakiego mam pietra :D
Meliana
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez biedronka » 18 lutego 2005, o 19:52

Możesz iść w spodniach, ale do nich ubierz dłuższą bluzkę lub sweterek, tak jak Ci poleciła Nikoleta. Ja też się tak zawsze ubieram i dzięki temu czuję się swobodniej. Jeśli chodzi o mężą, to decyzja należy do Was. Jeśli mąż chce wejść i ty też chcesz, to po prostu spytajcie lekarza czy możecie wejść razem. Chociaż na pewno będzie Cię też wspierał jeśli poczeka pod drzwiami. Możesz też rozwiązać to tak, że zawołasz mężą po badaniu. Wtedy on też będzie mógł zadać pytania i wysłuchać diagnozy. Powodzenia. Trzymam kciuki.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez Meliana » 18 lutego 2005, o 22:51

Napisałam, ale chyba coś nie dotarło...

Więc: wizyta już za mną!!! Problem pójścia z mężem rozwiązał się sam - nie mógł wyjść tak wcześnie z pracy. Wielkie dzięki za rady dotyczące ubioru - spodnie + polo+długi sweter spisały się fantastycznie! Lekarz, jak się okazało na miejscu - mężczyza był miły i z poczuciem humoru. Stwierdził lekkie zapalenie i malutką ponoć nadżerkę. Zapytałam go co to jest a on mi wszystko narysował ! I to w zwykłej przychodni! Już wiem, że czeka mnie kilka wizyt w niedalekiej przyszłości. Zobaczymy wtedy jakie poglądy ma pan doktor, jaką wiedzę, jak się z nim współpracuje, sprawdzimy jakie szanse ma na zostanie "naszym" lekarzem.
Wielkie dzięki za pomoc! Zobaczymy co będzie dalej. Na razie przez 10 dni mam stosować antybiotyk :?
Meliana
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 21 lutego 2005, o 12:01

No i widzisz jak dobrze!
Pozdrawiam !
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Meliana » 25 lutego 2005, o 17:55

Wielkie dzieki za wszystko! :D
Meliana
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 18:19
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron