Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 06:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Rak piersi

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Rak piersi

Postprzez Anita_T » 11 lutego 2005, o 10:49

Witam,
mam pytanie odnośnie raka piersi, a właściwie wyniku badania wycinka. Moja mama zrobiła takie badanie, wcześniej miała usuniętą pierś. Wynik jest następujący: dysplazja łagodna sutka z rozlaną metaplazją apokrynową. Może ktoś się spotkał z takimi określeniami i co właściwie to oznacza :?: . Jej onkolog powiedział, że nic nie trzeba robić i niech przyjdzie za 3 miesiące, natomiast ja poszukałam troszkę i znalazłam w Internecie, że jest to stan przednowotworowy i trzeba to leczyć. Może warto poszukać innego onkologa, bo takich rzeczy chyba nie można lekceważyć.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez rybka » 12 lutego 2005, o 02:16

pierś piersi nie równa. różnią się nieco budową...
pomysł żeby poczekać, by sprawdzić czy stan "przednowotworowy" przejdzie w nowotworowy jest dość słuszny. 3 miesiące to chyba rozsądny termin, ale jeśli Cię to niepokoi to może i wcześniej... jeśli Twoja Matka była już chora...

moja Mama poszła do lekarza po wymacaniu guzka - bardzo się bała i zwlekała... ale usłyszała, że taką po prostu ma budowę tkanki, nalezy często badać, ale nie nalezy się martwić.
najlepszy sposób zapobiegawczy to karmienie piersią - co moja mama oczywiście stosowała :lol: , więc póki co śpi spokojnie mimo że jest w podwyższonej grupie ryzyka (babcia miała nowotwór... a nawet kilka, ale póki co ma się nieźle :wink: )
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron