Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 06:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bolesne miesiączki

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

bolesne miesiączki

Postprzez Gość » 1 lutego 2005, o 12:56

Mam taki problem: od kilku cykli mam fatalny 1. dc, nie tylko ból, ale jestem bardzo słaba. Kolejne dni już są lepsze. Zapomniałam o tym powiedziec lekarzowi przy niedawnej wizycie. Nie wiem, czy się tym martwić, czy tak po prostu teraz mój organizm funkcjonuje i tyle. Poradźcie coś, proszę.
Pozdrawiam. :)
Gość
 

Postprzez Maria » 1 lutego 2005, o 13:05

Myślę, ze się zmienia. U mnie zawsze @ był czasem tylko niemiłym, a od ślubu ledwo żyję pierwszego dnia.
Jeżeli do tego krwawienie jest obfite, to lepiej sprawdzic, to może być objaw endometriozy. Ale nie musi :D Dziewczyny już mówiły co pomaga na bolesne miesiączki...zapomniałam nazwę 8)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Niania » 1 lutego 2005, o 13:54

ja mam tragicze pierwsze 2 dni :? , "zwalam" to u siebie na tyłozgięcie macicy...
Jeżeli sa to bóle nie do wytrzymania (znam osobę która mdlała 1 dnia @)to trzeba coś z tym zrobić bo to nie jest normalne.
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez kasiama » 1 lutego 2005, o 17:25

Na bolesne (takie naprawdę bolesne) miesiączki, gdy nie pomaga już ibuprom w dozwolonych dawkach, dobry jest KETONAL. Niestety, tylko na receptę, ale cenowo bije na głowe wszelkie popularne środki (ostatnio płaciłam 1,75 zł za 24 tabletki :D ). Jest dostępny w dwóch wersjach:50 lub 100 mg kefoprofenu w tabletce. Mi wystarcza ten słabszy. Można też stosować No-spę, działa rozkurczowo, ma jednak minus: nasila krwawienie.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 1 lutego 2005, o 21:43

Dzięki. Ja właœnie wzięłam dziœ 1. raz nospę (tak to brałam ibuprom, mało skuteczny). Lepiej pomaga, ale nie wiedziałam, że ma taki skutek uboczny...
Z bólem mi łatwiej sobie poradzić (lekami) niż z tš słaboœciš, brakiem sił.
Gość
 

Postprzez Kinia » 2 lutego 2005, o 14:36

Też mam dwa dni w cyklu wyjęte z życia...słąbość dużą odczuwam, ale tłumaczę to skutkami ubocznymi dużych dawek przeciwbólowych... Jeśli jednak bardzo Cię to niepokoi, to lepiej zapytaj lekarza, może warto zrobić badanie krwi... A czy bardzo obfite krawienie masz??? bo to też mógłby być powód.
Odpoczywaj jak tylko możesz, a zamiast tabletek (albo równocześnie) dobra jest butelka z gorącą wodą na brzuch...chpoć też wzmaga krwawienie...ale nie obciąża żołądka :wink:
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez Martelka » 2 lutego 2005, o 14:48

Slyszalam, od mojeje cioci, ktora jest dobrze obeznana w medycynie naturalnej, ze na bolesne miesiaczki pomaga kuracja z nafty oczyszczonej. Kupic ja mozna w aptece i pije sie poprostu. Niestety nie wiem w jakich proporcjach i jak dlugo. Jestem bardzo daleko od rodzinnych stron ale jak uda mi sie wywiedziec co i jak to napisze.

Jeszcze mala ciekawostka. Mowi sie, ze po porodzie bolesne miesiaczki ustaja. Niestety mam dwie kuzynki, ktore maja male dziewczynki a ich miesiaczki staly sie nie do zniesienia, wlasnie po po porodzie. Jedna urodzila pierwsze, druga drugie dziecko. Chyba nie ma reguly.
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Gość » 3 lutego 2005, o 11:24

Obfite krwawienie (też dużo większe niż kiedyœ) mam drugiego dnia, pierwszego to tylko samopoczucie do niczego. Nafta... no nie wiem... Może dziœ w aptece spytam o jakieœ ziółka.
Gość
 

Postprzez Niania » 3 lutego 2005, o 11:51

na mnie ibuprom wogóle nie działa, jeśli już coś z tych zwykłych leków przeciwbólowych bez recepty to Panadol extra. mi pomaga.

Luna mam jak Ty z tym że i drugiego gól bardzo duży :?
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez Kinia » 3 lutego 2005, o 13:30

Luna. z ziółek to troszkę lepiej jest po rumianku i po melisie...ale ona działa uspokajająco...no i zaraz chce się spać. Ael jeśli masz możliwość się wyspać, to polecam :lol:
Tak jak pisałam, to osłabienie może być konsekwencją dużej dawki leków i silnego krwawienia. Cóż, cierpienie wpisane jest w naturę kobiety i chyba pozostaje nam to pokochać, bo i tak nie uciekniemy od tego...a zawsze możemy je ofiarować, a wtedy będzie miało sens :D
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez misiacz » 3 lutego 2005, o 14:43

Ja też należę do cierpiących w czasie miesiączki :cry: Gdzieś przeczytałam, że ból wzmaga się, gdy spada ciśnienie krwi. Wtedy też czujemy się bardzo słabo. Teraz piję w czasie okresu więcej kawy albo pojadam cukierki kawowe Kopiko, a że jestem niskociśnieniowcem, mogę sobie pozwolić na 4-5 filiżanek dziennie. Naprawdę pomaga - kiedyś właściwie nie było okresu bez tabletek przeciwbólowych, teraz biorę je bardzo rzadko. A z ziółek polecam też rumianek :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron