Teraz jest 2 maja 2024, o 19:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Herbatka ziołowa

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Herbatka ziołowa

Postprzez gabra101 » 19 stycznia 2005, o 15:56

Mam pytanko? Jak mam stosować mieszankę ziołową O.Klimuszki? Wiem, że pije się ją 3 razy dziennie, ale czy trzeba robić jakieś przerwy, czy można ją pić non stop? :?:
Ostatnio edytowano 4 lutego 2005, o 14:33 przez gabra101, łącznie edytowano 1 raz
gabra101
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 stycznia 2005, o 13:48

Postprzez Julianna » 19 stycznia 2005, o 16:52

Gabra,
mieszankę Ojca Sroki pije się raz dziennie.
Mieszasz wszystkie składniki i codziennie wieczorem zaparzasz jedną łyżeczkę ziół- przez pół godziny. Później odcedzasz i pijesz przed snem :D
Przerw się nie robi, a najlepiej zacząć od pierwszego dnia cyklu.

:)
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Herbatka ziołowa

Postprzez asiula » 25 stycznia 2005, o 15:59

Czesc.Mam pytanie.Jak długo można pić taką herbatkę.I czy są jakieś przeciwwskazania.Znalazłam tą mieszankę na forum i chciałabym z niej skorzystać.
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

Postprzez Julianna » 25 stycznia 2005, o 16:07

Asiula,
jak długo- nie wiem. Faktem jest, że ta porcja starcza na kilka miesięcy. Ja piję ją miesiąc i zużyłam ok.1/4 całości.
Co do przeciwskazań :? to tak jak z lekami- jedni znoszą je dobrze, inni gorzej. Na pewno, gdy coś niepokoi, warto iść do lekarza.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez asiula » 25 stycznia 2005, o 16:18

Kupiłam już ziólka i od dziś zacznę ją pić.Nawet niewiem czy muszę pobudzać pracę jajników,ale mimo wszystko taka herbatka nie powinna raczej zaszkodzić.Przecież to ziółka.I dziękuję za odpowiedż.
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

Postprzez Julianna » 26 stycznia 2005, o 15:44

Poprawka co do ilości mieszanki , którą już zużyłam- nie 1/4, ale tak na oko 1/5 poszła w miesiąc picia, więc same widzicie- starcza na długo. To chyba najtańsze możliwe leczenie kłopotów z płodnością :lol: (ok. 12 zł. zapłaciłam za wszystkie zioła).
Asiula, jeśli nie ma potrzeby pobudzania pracy jajników i owulację masz, to może lepiej uważać? Żeby nie doszło do hiperstymulacji jajników, zioła też mają mocne działanie i nieco tajemnicze :roll: :wink:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez gabra101 » 27 stycznia 2005, o 09:56

Julianna, gdzie kupiłaś takie tanie ziółka? Ja w aptece płaciłam ok. 80 zł (po 50 g z każdego rodzaju).
Myślisz, że jak w swoich cyklach nie mam owulacji to mogą one pomóc?
Pozdrawiam.
gabra101
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 stycznia 2005, o 13:48

Postprzez Julianna » 27 stycznia 2005, o 10:38

Gabra :shock: ,
w aptekach są zioła, ale po pierwsze są dużo droższe niż w sklepach zielarskich , a po drugie w aptekach zioła są mniej świeże, mniej wartościowe :idea: . W sklepach zielarskich zioła sprzedawane są w torebeczkach, najczęściej po 25g lub 50g i kosztują grosze- np. 1.20-1.80 za torebkę 50 gramową.
No teraz sobie wyrzucam, że Ci nie napisałam o tym sama, ale pod tym linkiem, który Ci podałam jest wszystko : http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... ic&t=16077 -tutaj masz jeszcze raz link do całego wątku.

Ja nie mam owu od kilku miesięcy i stwierdzone pcos, staramy się od wiosny tamtego roku. Więc zamiast leczenia hormonalnego wybrałam zioła na pobudzenie jajników do owulacji, chcę najpierw w ten sposób spróbować. Jest naprawdę dużo przykładów, że zioła działają :)
Pozdrawiam :)
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez asiula » 27 stycznia 2005, o 15:55

Cześć.Ja również płaciłam za ziółka w sklepie zielarskim ok.12zł.W aptekach są one przeważnie w torebeczkach do zaparzania.Do lekarza idę dopiero za 1,5 tyg.i wtedy będę miała sprawdzane czy mam owulację.A za sprawą przestrogi Julianny będę piła ziółka tylko sporadycznie.Są bardzo dobre.Mojemu mężowi bardzo podobał się zapach.Zrobiłam mieszankę tylko z połowy podanej ilości a i tak wyszło tego sporo.Czytałam właśnie na bocianie,że bardzo wielu dziewczynom ziółka pomogły,no i że mężowie także mogą je popijać razem z nami.
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

Postprzez Julianna » 28 stycznia 2005, o 00:15

Fakt, akurat ta mieszanka, którą ja piję (Franciszkanina, Ojca Grzegorza Sroki) jest w smaku całkiem dobra :D . Wiem za to, że dziewczyny poące zioła Ojca Klimuszki miały sporo problemów aby się przemóc do picia, bo w smaku podobno... :?

Asiula, zioła działają również na hormony i nie wiem,czy jest sens pić je tylko "tak trochę". Jest to jednak kuracja, lek, jeden ciąg i chyba lepiej go nie przyrywać, tak samo, jak łykamy określoną dawkę leków, tak samo i należy pić zioła, skoro już się zaczęło...Więc albo pić regularnie, albo nie..
Jeśli nie masz pewności, czy owulacja jest, to lepiej to najpierw sprawdzić. Jeśli jej nie ma- to moze wtedy zioła :?: Tak jak pisałam poprzednio- lepiej nie przedobrzyć :wink:

Pozdrawiam :D
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez dzolka » 28 stycznia 2005, o 22:43

Zgadzam się z Julianną. Zioła potrafią silnie zadziałać, więc jesli ktoś rozpoczyna kurację ziołową to powinien traktować to poważnie i nie przerywać kuracji. Jak każą pić raz dziennie to pić raz dziennie, a jak każą 3 razy, to pic 3 razy. I należy przestrzegać sposobu parzenia, a przy odgrzewaniu ziół (ja piłam mieszankę O. Klimuszki którą parzy się 3 godziny i trzeba odgrzewać) nie wolno doprowadzić do wrzenia. Ale nie sądzę, zeby zioła na pobudzenie pracy jajników zastosowane u kobiety która prawdopodobnie ma owulację, miały wywołać jakąś hiperstymulację... zioła leczą jeśli coś jest nie tak, ale nie szkodzą jeśli ktos jest zdrowy a je pije. Przeczytałam to na forum zielarskim. Poza tym u większości kobiet rzadko dochodzi do hiperstymulacji nawet dwiema tabletkami CLO dziennie, chyba ze ktos ma predyspozycje do tworzenia się torbieli czy cyst.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez asiula » 28 stycznia 2005, o 22:59

Dziękuje za wypowiedż.Tak naprawde to już nie wiem czy mam je pić czy nie.Poczekam raczej na wizytę u lekarza.To już niedługo.Zaczęłam je pić jak tylko się o nich dowiedziałam,ponieważ gdyby się okazało,że jednak nie mam owulacji już bym zaczęła jakiekolwiek leczenie.No ale uzbrajam się w cierpliwość. :shock:
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

Postprzez asiula » 22 lutego 2005, o 23:06

Cześć dziewczyny.Dawno się nie odzywałam bo nie mogłam wejść na forum.Chciałam powiedzieć,że piję ziółka o.Sroki.Mam bardzo dobre samopoczucie po nich i czuję pracę jajników,kłócia.Nigdy tak nie miałam.Julianno co słychać u Ciebie.Jak tam kuracja ziółkami?
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron