Teraz jest 23 kwietnia 2024, o 15:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problemy z pecherzykami

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 29 grudnia 2004, o 17:35

Cześć jestem po raz pierwszy. Miesiąc temu dowiedziałam się, że moje pecherzyki zamiast rosnać to maleją. Lekarz przypisał mi leki: clostilbegyt, który mam przyjmowac od 5 do 9 dnia cyklu, a od 16 do 25 luteinę.Czy może ktoś miał podobny problem? Boję się, że nigdy nie zajde w ciązę. Pozdrawiam
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 29 grudnia 2004, o 17:59

Czy ktos może mi wyjaśnic jeszcze co to jest PCO zdiagnozowane na jajnikach?
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30

Postprzez Julianna » 29 grudnia 2004, o 22:38

..temat na czasie dla mnie...
Jeśli jajniki są tzw. jajnikami policystycznymi to najczęściej (chociaż podobno nie zawsze-jak np. u mnie) widać jest charakterystyczne, liczne, najczęściej obwodowo poumieszczane pęcherzyki. Pęcherzyki te nie pękają, niektóre z nich zalegają, tworzą torbiele , czasem zaś przemieniają się w ciałka żółte.
Clostylbegyt przepisywany jest właśnie na pobudzenie jajników do działania, tj. do owulacji. I w ogromnej liczbie przypadków owocuje to ciążą :)
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez admin » 30 grudnia 2004, o 12:43

admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Agawa » 30 grudnia 2004, o 15:48

Margarita przeczytaj co napisała Julianna o ziołach, które pomagają na to schorzenie w swoim liście podała adresy. Zachęcam. Agawa :lol:
Agawa
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 19:23

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 30 grudnia 2004, o 19:29

Julianna dziękuję :) . Mam nadzieję, ze wszytko bedzie dobrze tylko, ze moje pęcherzyki urosły 11 dnia a 13 juz zmalały.Zawsze mam jednak wzrost temperatury, chociaż w różnych dniach danego cyklu.Pozdrawiam
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30

Postprzez Julianna » 30 grudnia 2004, o 22:28

Margarito, tak jak pisałam w moim poście o pcos, o cudownej mocy ziół leczących tzw. problemy z płodnością (szeroko rozumiane) dowiedziałam się ze stron bociana, a konkretnie tej, do której link tam podałam. U wielu dziewczyn zadziałało, czasem nawet mocniej niż na hormonach. Myślę wiec, że warto spróbować, chociaż trzeba pamiętać, ze to są jednak leki! Zresztą wszystko znajdziesz w tamtym bocianowym linku. Ja dopiero zaczęłam leczenie tym sposobem :wink:
Pozdrawiam :D
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 4 stycznia 2005, o 16:36

Dziękuje za ten przepis. Mam pytanie jak długo trzeba pić te ziólka czy trzeba robić przerwy w piciu , tak jak w przypadku tej mieszanki;
po 50 g:
szyszki chmielniku, ziela krwawnika, przywrotnika, liści ryty, ziela nostrzyka żóltego, kwiatu lawengy, kłącza tataraku, kwiat nagietka, owoc rózy.
po wypiciu porcji jest przerwa, potem druga porcja potem przerwa. Czy w przypadku ziół podawanych przez Iwone tez sa przerwy?Pozdrawiam :) i czekam na odpowiedź.
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30

Postprzez Julianna » 4 stycznia 2005, o 17:28

Czy są przerwy przy tej mieszance , októrej pisałam (mieszanka O. Grzegorza Sroki, podana na bocianie przez IwonkęN)..nie wiem :? .Sama się nad tym zastanawiam, ale ziół mam jeszcze baaardzo dużo, ta porcja starczy na kilka miesięcy, wiec mam jeszcze czas, a może kolejna wcale nie będzie potrzebna? :wink:
Ty piszesz o mieszance O. Klimuszki, którą pije się trzy razy dziennie, wiec schodzi szybciej (moją tylko raz) i rzeczywiście w swej książce pisał on o przerwach między kolejnymi oporcjami ziół-7 dniowej, później 12 dniowej.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 4 stycznia 2005, o 17:33

Dziękuję za odpowiedź :D . Mam jescze jedno pytanie: moze wiesz czy moge równoczesnie pic te ziola i przyjmowac tabletki clostilbegyt i luteine?Pozdrawiam i zycze powodzenia:)
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30

Postprzez Julianna » 4 stycznia 2005, o 17:39

Niektóre dziewczyny piją zioła i biorą leki. Ja postawiłam wszystko na zioła i tego się na razie trzymam. Gdy nie pomogą w owulacji, wezmę Clostilbegyt (który póki co grzecznie czeka sobie zamknięty w szafce :wink: ).
Pozdrawiam, powodzenia i...na zdrowie 8)
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 20 stycznia 2005, o 11:37

Mój pecherzyk pod wplywem clostilbegytu urósl do 20 cm(niemalo), ale nie ma skoku temperatury. Lekarz kazał działać, zobaczymy co będzie.Pozdrawiam
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30

Postprzez Julianna » 20 stycznia 2005, o 11:57

Margarita,
a piłaś ziółka? Może to dzięki nim :?: 8)
Powodzenia :wink:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Problemy z pecherzykami

Postprzez Margarita » 20 stycznia 2005, o 15:13

Nie nie piłam ziołek. A dziękuje za zyczenia :)
Margarita
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 grudnia 2004, o 20:30


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron