Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 06:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

cykle bezowulacyjne

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

cykle bezowulacyjne

Postprzez MagdaJ » 28 grudnia 2004, o 23:38

Witam po raz pierwszy...
Po badaniach cytohormonalnych( 7, 14, 21, 28 dnia cyklu) lekarz stwierdził, ze mam cykle bezowulacyjne...Przez 0,5 bralam luteine. Teraz mam te badania wykonac ponownie. Problem polega na tym, ze moje cykle sa dlugie, od 35 do 74( ostatni rekord). W kazdym cyklu obserwuje podnoszenie sie temperatury w drugiej polowie cyklu ale inne objawy plodnosci sa wlasciwie niezmienne( sluz i szyjka). Co o tym myslec? Czy robic badania hormonalne nie 4 razy jak wczesniej ale przez caly cykl co 7 dni? Moze ktos z Was ma jakis pomysl?
Pozdrawiam
MagdaJ
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 23:22

Postprzez Asieczka » 29 grudnia 2004, o 15:04

Cześć! Ja miałam podobny problem jak ty - miałam cykle bezowulacyjne. Lekarz zalecił mi branie clostilbegytu od 5 do 9 dnia cyklu i jestem zadowolona bo owulacja się u mnie pojawia. No ale jakoś nadal nie mogę zajść w ciążę ale wierzę że już niedługo to nastąpi :)
Asieczka
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 6 listopada 2004, o 17:14

Postprzez tdmochowski » 31 grudnia 2004, o 01:24

czy wykonano u Pani ocenę jajeczkowania za pomocą usg zakładając, że skoro cykle są ponad 35 dniowe, to owulacja nie może nastąpić wcześniej jak w 20 dniu cyklu i później? Badania cytohormonalne też powinny być wykonane w dniach uwzględniających długość Pani cyklu. Skoro cykl może mieć u Pani nawet 70 dni to ocena w wymienionych przez Panią dniach może być dokonywana cały czas w pierwszej fazie cyklu i dać odpowiedź, że nie ma owulacji. Jaki jest poziom FSH w 1-3 dniu cyklu, jaka jest relacja między FSH i LH oznaczanych w piewszej fazie cyklu, czy poziom Polaktyny jest prawidłowy, jak zachowuje się poziom Estradiolu powiedzmy w 2,15, 25, 34 dniu cyklu, Czy Pani szyjka macicy jest zdrowa?. To tylko kilka pytań , na których odpowiadani może pomóc rozwiązać problem. Clostilbegyt jest lekiem stosowanym w stymualcji owulacji, ale jego wadą jest zahamowanie powstawania śluzu o cechach płodnych. Trzeba go stosować rozważnie i w takich sytuacjach gdy zaburzony jest obraz śluzu raczej od 2-6 dnia cyklu niż 5-9 dzień
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 31 grudnia 2004, o 14:43

Jaki wpływ na to ma fakt, czy szyjka macicy jest zdrowa. jesli np jest lekki stan zapalny cytologia wychodzi 1 i lekarz każe to kontrolować co pół roku, to jaki to ma wpływ na to, czy jest owulacja, czy nie. Śluz jest OK. Inne objawy też. Ztresztą to u mnie drugi cykl bezowulacyjny od roku, pierwszy był w stresie przedslubym, a ten drugi właśnie przy zapaleniu migdałów i kaszlu oskrzelowym, takim porządnym.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron