Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pierwsza wizyta...

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

pierwsza wizyta...

Postprzez strzyga_18 » 27 grudnia 2004, o 10:42

mam taki problemik. chciałabym się wybrać na pierwszą wizytę u ginekologa, ale za bardzo nie wiem, gdzie pójść, no i trochę się boję... nie mam zaufania do lekarzy 'państwowych', więc zastnawiam się nad wizytą u prywatnego... może mi ktoś coś podpowiedzieć??? nie mam jeszcze doświadczenia w tej sprawie, więc czy ktoś mógłby podać namiar na jakiegoś dobrego w Warszawie??? aha i jeszcze jeśli bym jednak poszła do państwowego to to podlega jakiejś rejonizacji, czy coś? a co do praywatnego to ile taka wizyta może kosztować? będę wdzięczna za pomoc :)
strzyga_18
 

Postprzez kukułka » 27 grudnia 2004, o 11:36

U prywatnego wizyta ok. 50 zł, państwowe przychodnie działaja tak, ze niby sie jest przypisanym do rejonu, ale można iść do dowolnej przychodni nawet w innym mieście, jeśli tylko ta przychodnia podlega pod tę samą Kasę Chorych co Twoja rodzima. Wazne jest, zeby zabrać e soba dyskietę (tę podobna do karty magnetycznej), bo jesli jej nie weźmiesz, za wizyte każ Ci płacic nawet w państwowej przychodni.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez K-ulka » 28 grudnia 2004, o 00:38

Ja chodzę do przyhodni na Karową - czyli państwowo. Pollecić mogę dwie lekarkii: Małecką i Drągowską - bo je znam, ale nie o wszystkich słyszałam pochlebne opinie.
Niestety, sporo wcześcniej trzeba się zapisać

Pozdrawiam
Ulka
K-ulka
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 22 września 2004, o 00:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Augusta » 28 grudnia 2004, o 14:16

Wazne jest, zeby zabrać ze soba dyskietę (tę podobna do karty magnetycznej), bo jesli jej nie weźmiesz, za wizyte każ Ci płacic nawet w państwowej przychodni.---> co to jest ta dyskietka? :roll:
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Antonia » 28 grudnia 2004, o 20:48

Korzystałam kiedyś z rad p. Anny Radzikowskiej w szpitalu Św.Zofii na Żelaznej. Przyjazna, otwarta ... i wierząca. Co wazne. Nie wiem, czy jeszcze tam pracuje, nie widziałysmy się od 6 lat :cry:
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez strzyga » 29 grudnia 2004, o 11:22

Dziękuję wszystkim za odp :)
kukułka, co to jest ta dyskietka? nigdy o czymś takim nie słyszałam... :?
i jeszcze może ukonkretniłabym pytanie, bo chodzi mi o gina gdzieś na Woli lub w Centrum, czy nawet Bemowie, bo tam mam dobry dojazd :)
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 30 grudnia 2004, o 12:11

strzygo, nie jestem z Warszawy, ale co do dyskietek, procrdura wszedzie ta sam, wygląda toto jak karta do bankomaty, tam jest twoj pesel i inne dane, to taka nowa wersja legitymacji ubezpieczeniowej, teraz juz papierowych nie chcą, tylko takie coś. Jak nie masz, to się to iodbiera w sidziebie Funduszu zdrowia czy kasy Chorych - jak zwał, tak zwał, na jedno wychodzi. najlepiej iśc do przychodni i się dowiezieć, zeby sie nie rozczarować, ze każą płacić albo nie przyjmą, bo dyskietki nie masz. W przychodni Ci tez powiedzą, gdzie się te dyskietki i odbiera. Jak ktoś jest np z Zagłębia dąbrowskiego, to w Dąbrowie Górniczej, a w Warszaie to nie wiem.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Iwonka » 30 grudnia 2004, o 16:16

Te dyskietki, czyli tzw. karty chipowe obowiązują na pewno na Śląsku, ale w większości województw jeszcze się ich nie stosuje i zwykle wymaga się innego dowodu ubezpieczenia (np. legitymacji). Ja akurat jestem z Małopolski, ale bywam też z dziećmi w poradni w Katowicach i nie mam trudności z przjęciem mnie, mimo braku tej karty. Natomiast osoby ze Śląska muszą tam taką kartę okazać.
Iwonka
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 kwietnia 2004, o 12:54

Postprzez kukułka » 30 grudnia 2004, o 17:15

A to ciekawe, u nas absolutnie bez karty nie przyjmuja i mówią, ze nigdzie nei przyjmują, za to legitymacji ubezpieczeniowej miec nie tzreba.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Iwonka » 3 stycznia 2005, o 09:38

Kukułko, Ciebie bez karty nie przyjmą, bo zapewne jesteś zameldowana na Śląsku i takową mieć musisz, natomiast osoby z innych województw takich kart nie mają i z tego powodu muszą być przyjmowane na podstawie innych dokumentów.
Iwonka
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 kwietnia 2004, o 12:54


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron