Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 23:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ekhm

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

ekhm

Postprzez Maria » 15 grudnia 2004, o 20:57

Pytanie nie związane z NPR, ale wazne dla mnie w tym momencie. Czuję, że zaczyna mi się jakaś infekcja. Do ginekologa kolejki a na prywatną wizytę to mnie niestety nie stać :( Czy mogę brać gynalgin bez konsultacji z lekarzem? Lub Clotrimazol?
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez kukułka » 15 grudnia 2004, o 22:30

Ja bralam gynalgin sama, bo lekarz mi juz nieraz na takie cos przepisywal, ale mnie nie pomaga gynalgin, tylko flumycon albo fluconazol doustnie, a to juz na receptę (ale jak lekarz przepisze, to w opakowaniu zostaje i w razie nawrotu infekcji mozna wziąc. poprobuj tez z propolisem, a na przyszlosc warto zazyc od czasu do czasu lactovaginal i podmywac sie mydlem glicerynowym oraz jesc duzo jogurtow. jeden z lekarzy zaleca nawet podmywanie sie jogurtem. warto pomyslec o leczeniu męża, bo może ifekcja nawrocic (lekarz zwykle podobno w takich sytuacjach przepisuje mężczyźnie fluconazol, na szcęście zaocznie, wiec nie musi Twoj luby wysiadywac u lekarza.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez misiacz » 15 grudnia 2004, o 23:02

Jak najbardziej możesz sama zastosować Clotrimazol - ja też przed wizytą u gina kupiłam sobie (polecono mi w aptece) i stwierdził, że ok; stosowałam go później razem z zapisanymi globulkami. A jeśli miałaś już infekcję o takich objawach, myślę, że możesz sama zastosować gynalgin. No i oczywiście postaraj się do gina jak najprędzej :wink:

Do podmywania polecam emulsję Lactacyd Femina (do kupienia w aptece, ok. 10 zł). Zawiera bakterie kwasu mlekowego, kt. pomagają w walce z infekcjami (i grzybicznymi, i bakteryjnymi).

Pozdrawiam i życzę zdrówka :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez Maria » 16 grudnia 2004, o 16:04

Dzięki wielkie.

Zaaplikowałam sobie wczoraj na noc gynalgin (zostało z poprzedniego leczenia) i dzis juz jest dobrze. W sumie i tak nie mogę przeprowadzic pełnej kuracji bo lada moment @. O tym płynie słyszałam, że naprawdę dobry, kupię sobie :)

A ogólnie to gynalgin jest koszmarnie zaprojektowany, niezle się namęczyłam zanim udało się to umieścic tam gdzie trzeba. :lol:
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Martelka » 20 grudnia 2004, o 16:57

Podmywanie jogurtem, a sama nawet czytalma o aplikowaniu sobie jogurtu naturalnego w odpowiednie miejsce.
Jesli sprzedadza w aptece Clotrimazol w globulkach to wspaniale, poniewaz ja spotkalam sie z tym, ze byli niechetni i wtedy masc pozostaje, do wizyty.
A do jogurtow doustnie przychylam sie jak najbardziej i Laktovaginalu rowzniez. Poprostu trzeba nam je wcinac byle kiedy :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron