Teraz jest 29 marca 2024, o 09:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

konflikt serologiczny?????????

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

konflikt serologiczny?????????

Postprzez amber » 14 grudnia 2004, o 10:28

witam . oto cytat z artykułu na temat kofliktu serologicznego ze strony www.maluchy.pl
"Niezgodność w zakresie czynnika Rh (kobieta z grupą krwi Rh ujemną a partner posiadający grupę Rh dodatnią) zagraża konfliktem serologicznym, który może wywołać chorobę hemolityczna płodu. "
Chcialam zapytac czy konflikt zagraza tylko tej okreslonek grupie kobiet czyli z Rh ujemnym i mezczyzna Rh dodatnim czy jesli jest odwrotnie kobieta Rh+ mezczyzna RH - to rowniez jest takie zagrozenie???????/
bardzo dziekujje za odpowiedz
pozdrawiam :)
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez Gość » 14 grudnia 2004, o 11:03

Przecież napisali, kiedy jest konflikt. Czyli nie dotyczy on kobiet z Rh +. Nie jestem specjalistą, ale o ile kojarzę chodzi o to, że Rh + oznacza, że ktoś ma ten składnik, a skoro kobieta go nie ma, a dziecko odziedziczyłoby po ojcu Rh+ to byłby konflikt.
Mam nadzieję, że nie mieszam.
Gość
 

Postprzez wika » 14 grudnia 2004, o 14:39

Atka dokładnie jest tak jak piszesz :) u mnie własnie w małżeństwie jest taka sytuacja , ja mam Rh (-) a mój mąż Rh(+) , moi dwaj synowie odziedziczyli czynnik Rh po ojcu czyli też mają Rh(+). Jesli zdarza sie taka sytuacja to juz kiedy jesteś w ciąży lekarz profilaktycznie wysyła Cię trzykrotnie na badania krwi w kierunku oznaczania przeciwciał aby w pore zapobiec ewentualnym powikłaniom. W pierwszej ciąży poniewaz testy wyszły nie najlepiej dodatkowo musiałam robić bardziej szczegółowe badania w stacji krwiodastwa ale na szczęście wszystko było ok. Poza tym w ramach profilaktyki konfliktu serologicznego bezposrednio po każdym porodzie podano mi immunoglobuliny. Jesli jest sie pod odpowiednią opieką lekarską można być zupełnie spokojnym :D
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Augusta » 14 grudnia 2004, o 22:20

niestety ja mam Rh - a moja połówka Rh + :cry: więc proszę Was o modlitwę za przyszłe nasze maleństwa :!: Oby Bóg dał nam je z Rh - :)
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wika » 15 grudnia 2004, o 14:02

moi synowie jak już wyżej napisałam maja Rh (+) po tatusiu i wszystko było ok, więc naprawde Augusta nie masz sie czym martwić na zapas :D ,musisz tylko pamietać o badaniach kontrolnych przeciwciał jeśli lekarz by to zaniedbał(ale nie sądze by tak było :) ) i na pewno będzie ok :P
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Martelka » 15 grudnia 2004, o 15:26

Pewnie, ze nie ma co sie martwic na zapas. Ja tez mam Rh "-" a maz Rh "+" i jakos sie nie zamartwiam (a dzidzius juz sie rozwija). Prawda jest taka, ze o pierwsze dziecko mozna byc spokojnym, bowiem przeciwciala zaczynaja sie przede wszystkim wytwarzac przeciez po porodzie i w trakcie i wtedy jest to zagrozenie dla drugiego dziecka pod warunkiem, ze odziedziczy ono Rh "+" po tatusiu. Dlatego jesli podadza matce "-" Immunoglobuline anty D do 72 h po porodzie to najpewniej zwalczy ona tworzace sie w niej przeciwciala i wszystko powinno byc ok do nastepnego porodu. Ponadto profilaktycznie wykonuje sie badanie na sprawdzenie ewentualnie tworzacych sie przeciewcial w trakcie trwania ciazy.
Moja mama, ma rowniez Rh "-" a tata "+" i tylko ja urodzilam sie z minusem, dwoch braci po mnie z plusem i dodatkowow po mnie Mama poronila. Wszystkie dzieci zdrowe sa ( to ktore zmarlo to najpewniej nie z powodu konfliktu), a wtedy zadnej Immunoglobuliny nie podawano, wiec nie zamartwiajmy sie na zapsa :wink:
Oczywiscie sa pewne trudne przypadki, ale teraz naleza juz do rzadkosci, a my swiadome swojej grupy krwi mamy prawo o wszystko pytac lekarza. :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Augusta » 15 grudnia 2004, o 18:45

dziękuję za słowa otuchy :D
moi rodzice oby dwoje mieli Rh - więc "nie miałam wyboru" :lol: i odziedziczyłam Rh - :lol:
Najbezpieczniej jest mieć dzieci z Rh - -> takiego "farta" miała moja babcia (ona Rh - dziadek Rh +) i wszystkie dzieci Rh -, choć po pierwszym dziecku zabraniano jej kolejnych (Immunoglobuliny nie stosowano - jak pisała Martelka)

dzięki serdeczne jeszcze raz za słowa otuchy ;-) bo juz za dużo mam obciążeń na przyszłą ciążę (chory kręgosłup, słaby wzrok, złamaną miednicę- oczywiście już się zrosła :lol: , wysokie ryzyko zatrucia ciążowego itp) ale co tam :!: co najmniej 3 dzieci chcemy miec :D
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

konflikt serologiczny

Postprzez ala » 15 grudnia 2004, o 19:02

Oboje z mężem mamy Rh-, ostatnio śmialismy się, że to jedyna rzecz która jest na o.k. w naszych staraniach o dzidziusia. ale lepszy rydz niż nic.
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

konflikt serologiczny

Postprzez ala » 15 grudnia 2004, o 19:10

Augusta przepraszam, ale ja jestem durna, ty piszesz, że macie tyle przeciwności i jeszcze ten konflikt, a ja na to: lepszy rydz niz nic. Wybacz nie chciałam cię urazić. My tez mamy dużo przeciwności i doskonale Cię rozumiem. Przepraszam.
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez Augusta » 16 grudnia 2004, o 12:19

nie obraziłam się Alu :D
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

konflikt serologiczny

Postprzez ala » 16 grudnia 2004, o 14:21

Dzięki. Życzę powodzenia w pokonywaniu trudnoœci.
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez Augusta » 16 grudnia 2004, o 15:11

wzajemnie Alu i wszystkim kobietom w podobnej sytuacji jak nasza - życzę szczęśliwego macierzyństwa :D :wink:
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

konflikt serologiczny

Postprzez asiula » 15 stycznia 2005, o 23:07

Cześć.W moim związku jest ten sam problem.Przez długi okres czasu bardzo się tym martwiłam,ale moja p.doktor mnie uspokoiła mówiąc,że przy pierwszej ciąży nie ma zagrożenia.Pozdrawiam.
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

konflikt serologiczny

Postprzez asiula » 15 stycznia 2005, o 23:23

Cześć.W moim związku jest ten sam problem.Przez długi okres czasu bardzo się tym martwiłam,ale moja p.doktor mnie uspokoiła mówiąc,że przy pierwszej ciąży nie ma zagrożenia.Pozdrawiam.
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron