Teraz jest 28 marca 2024, o 17:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Luteina

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Luteina

Postprzez Elfiatko27 » 25 września 2012, o 22:06

Od samego początku małżeństwa stosuję razem z mężem NMPR. Choruję na endometriozę na szczęście została wykryta we wczesny stadium i udało mi się zajść w ciąże.Niestety po 4 latach pojawiła się u mnie ponownie torbiel na jajniku lekarz przepisała mi luteinę.Jest to luteina 50 mam ją zażywać 2x dziennie.Chciała bym zapytać jak ona wpływa na wykres,jak zmienia temperaturę.Czy ma wpływ na płodność śluzu.
Pytam ponieważ obecnie nie planujemy drugiego dziecka i nie wiem jak dalej prowadzić wykresy i jak odczytywać wykresy?
Elfiatko27
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 września 2012, o 21:21

Re: Luteina

Postprzez ania_k » 27 września 2012, o 15:31

Luteina to farmakologiczny progesteron. Ważne jest to, w którym dniu cyklu się ją podaje- nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że po kilku dniach płodnego śluzu. Luteina pomaga wtedy wyjajeczkować, wspomaga naturalny progesteron. Dlatego nie ma sensu przyjmowanie jej np. w 14. dc, jeśli masz cykle dłuższe. Lekarka nie wytłumaczyła Ci dokładnie działania luteiny w Twoim przypadku?
ania_k
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sierpnia 2012, o 19:17

Re: Luteina

Postprzez Misiczka » 28 września 2012, o 11:56

Jak już jest torbiel (rozumiem że chodzi o torbiel czynnościową), to należy wziąć luteinę właśnie po to, by wywołać owulację i doprowadzić cykl do końca (to dotyczy brania luteiny w tym jednym cyklu, na stałe nie stosowałam, więc nie wiem). Niestety takie zaburzenia mogą się powtarzać, miałam tak przed 1. ciążą.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron