Teraz jest 28 marca 2024, o 22:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Maca Peruwiańska

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Maca Peruwiańska

Postprzez Mags » 2 lipca 2012, o 14:46

Szukam opinii na temat Macy Peruwiańskiej.
Mags
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lipca 2012, o 14:41

Re: Maca Peruwiańska

Postprzez kasper » 4 października 2012, o 09:39

A dokładnie co Cię interesuje
kasper
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 października 2012, o 15:30

Re: Maca Peruwiańska

Postprzez Zyta » 16 stycznia 2013, o 18:03

Osobiście jestem pod wrażeniem korzenia maki. Ta roślina ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości, zawiera witaminy (A, Bt, B2, B6, C, E), ale też wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan, potas. Z tego co wiem ma działanie stymulujące na przysadkę i wydzielanie hormonów, np. normalizuje produkcję i działanie estrogenu. Mnie lekarz zalecił brać makę, gdy miałam nieregularne i bolesne miesiączki. I rzeczywiście pomogło. Moi znajomi też stosowali makę, gdy starali się o dziecko. Podobno zwiększa produkcję spermy, a plemniki są bardziej ruchliwe i dłużej potrafią przetrwać. Dziś są szczęśliwymi rodzicami, więc widać, że działa :)
Zyta
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 stycznia 2013, o 17:41

Re: Maca Peruwiańska

Postprzez Hella » 17 stycznia 2013, o 02:05

A ja sobie poczytałam o wyciągu korzenia maki i jestem zdumiona, że mając 38 lat, po raz pierwszy się z tym zetknęłam czytając artykuł o suplemencie diety Pro Conceptio Femina. Skopiuję, bo warto wiedzieć, jest tyle zalet, mam nadzieję, że nie naruszę jakiś praw autorskich i nie pójdę siedzieć za piractwo :) " Korzeń maki jest substancją, która działając stymulująco na przysadkę, normalizuje produkcję i działanie estrogenu. Stąd też jest zalecana w wielu schorzeniach ginekologicznych: w zespole policystycznych jajników, nieregularnej menstruacji, nieregularnej owulacji, bólach miesiączkowych, zespole napięcia przedmiesiączkowego i innych schorzeniach o podłożu zaburzeń hormonalnych. Pozwala także unormować gospodarkę hormonalną po odstawieniu antykoncepcyjnych pigułek hormonalnych i leków typu Clomid. Wyciąg z korzenia maki jest traktowany jako alternatywa hormonalnej terapii zastępczej w okresie klimakterium i menopauzy, gdzie stosowanie syntetycznych preparatów hormonalnych spotyka się z krytyką i jest przedmiotem sporów lekarzy ginekologów i endokrynologów. Maka oddziałując na przysadkę, także ma ogromny swój udział w zapewnieniu właściwego poziomu progesteronu i zapobiega niedoborom luteiny. Maka jest rośliną bezpieczną, ekstrakt można stosować nie tylko leczniczo, ale także profilaktycznie, nie ma obawy przedawkowania, nie stwierdzono skutków ubocznych."
Hella
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 stycznia 2013, o 18:29


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron