Teraz jest 28 marca 2024, o 11:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Biopsja piersi podczas laktacji

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Biopsja piersi podczas laktacji

Postprzez Mysza » 25 lutego 2011, o 21:51

Mam do zrobienia biopsję gruboigłową zmiany w piersi (wg usg wygląda na tłuszczaka lub włókniaka).

Karmię jeszcze roczną córkę ok. 5x na dobę, między 17 a 7 rano. Szukam informacji, jak się ma biopsja do karmienia, tzn. jaki czas po biopsji nie powinnam karmić (choćby ze względu na własny komfort, jeśli inne względy nie wchodzą tu w grę, bo może nie ma przeciwwskazań?).

Chciałabym się również dowiedzieć, czy są przeciwwskazania do pływania czy zajęć typu aqua-aerobic po biopsji (jeśli tak, to przez jaki czas)?

Będę wdzięczna za informacje!
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Biopsja piersi podczas laktacji

Postprzez NB » 29 marca 2011, o 17:43

I co w rezultacie?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biopsja piersi podczas laktacji

Postprzez Mysza » 31 marca 2011, o 22:03

Przeprowadziłam dochodzenie, zdobyłam wiadomości z kilku wiarygodnych źródeł. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to postaram się napisać więcej na pw. W każdym razie ogólnie rzecz biorąc - nie powinno być problemów ze zrobieniem biopsji u kobiety karmiącej.

Teraz tylko nie mogę się zebrać, żeby udać się do lekarza i na sobie doświadczyć, czy to rzeczywiście bezproblemowe - ciągle gonię czas. Ale ten temat jest na liście głównych spraw zaległych na wysokiej pozycji.

Dzięki za zainteresowanie.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Biopsja piersi podczas laktacji

Postprzez NB » 9 lutego 2012, o 13:09

Rok prawie mija - biopsja zrobiona?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biopsja piersi podczas laktacji

Postprzez Mysza » 20 marca 2012, o 23:16

Dzięki NB za pamięć.
Na szczęście w tym temacie wszystko się dobrze u mnie skończyło. Ostatecznie biopsji nie było. Lekarz, który miał ją przeprowadzić osądził, że wraz ze zmniejszaniem częstotliwości karmienia zmiana maleje i damy jej szansę dalszego pomniejszania. Ostatecznie karmiłam dziecko jeszcze przez pół roku od pierwszego potwierdzenia (po własnoręcznym wykryciu) na USG tej zmiany, t.j. do skończenia przez dziecko 19 miesiąca. Pół roku po zakończeniu karmienia (czyli właśnie teraz - świeżo po USG) zmiana wchłonęła się zupełnie. Uff.. Na szczęście.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Biopsja piersi podczas laktacji

Postprzez pidgin » 1 czerwca 2012, o 20:13

Można spokojnie pływać i ćwiczyć po biopsji. To tak naprawdę tylko drobne nakłucie i nawet plaster można zdjąć dość szybko, bo dosłownie po dojechaniu do domu z wizyty u lekarza. To nie żaden zabieg, po którym trzeba uważać na ranę.
pidgin
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 czerwca 2012, o 20:05


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron