Teraz jest 28 marca 2024, o 11:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jakie badania wykonać przed rozpoczęciem współżycia?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jakie badania wykonać przed rozpoczęciem współżycia?

Postprzez Karolka » 26 stycznia 2011, o 17:54

Mam 24 lata, za 4 miesiące wychodzę za mąż. Jestem dziewicą i zastanawiam się, czy nie powinnam przed rozpoczęciem współżycia zrobić jakichś badań. Dotychczas byłam kilka razy u ginekologa (bolesne miesiączki, duże opóźnienie menstruacji jeszcze w liceum, podejrzenie grzybicy itp.), dwa razy miałam robione USG. Ostatnio byłam u ginekologa chyba 2 lata temu i wtedy dowiedziałam się, że dopóki nie skończę 25 lat lub nie rozpocznę współżycia nie ma potrzeby wykonywania cytologii. Dodam, że generalnie wszystko jest OK, miesiączkuję regularnie, nie mam żadnych objawów infekcji itp. Zamierzamy z przyszłym mężem stosować naturalne metody planowania rodziny, więc odpadają badania związane ściśle z wyborem antykoncepcji. Byłabym wdzięczna za informację, czy i po co powinnam pójść do ginekologa.
Karolka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 grudnia 2010, o 23:17

Postprzez kami79 » 26 stycznia 2011, o 18:31

Pierwsze slysze zeby robic badania przed rozpoczeciem wspolzycia ;) cytologie trzeba robic regularnie, zwlaszcza bedac nie-dziewica
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Fruzia » 26 stycznia 2011, o 19:17

A ja owszem słyszałam, żeby robić. Tzn. nie tyle robić jakieś badania, co iść do lekarza.
Generalnie już dawno nie byłaś, idź na kontrolną wizytę.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron