Teraz jest 28 marca 2024, o 12:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ZAHAMOWANIE MIESIĄCZKOWANIA U NASTOLATKI

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

ZAHAMOWANIE MIESIĄCZKOWANIA U NASTOLATKI

Postprzez angel » 5 stycznia 2011, o 23:04

Kochani, mam pytanie na szczęście mnie nie dotyczące.
Moja znajoma ma dwie nastoletnie córki, które około jakiś czas temu wpadły na genialny pomysł odchudzania się.
Od 4 miesięcy nie miesiączkuję i po wizycie u ginekologa dostały oczywiście hormony.
Ich mama oczywiście im ich nie zaserwowała. Z resztą one też nie chcą.
Stąd moje pytanie: oprócz oczywiście porzucenia głodzenia się(bo to taka "dieta" była) jak można pomóc. Czy jest jakiś naturalny, ziołowy preparat, który by im pomógł, czy tylko te hormony?
Mam nadzieję, że jest coś naturalnego.
Dzięki z góry za odpowiedź
angel
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez Annka » 7 stycznia 2011, o 13:06

Ja po odchudzaniu w okresie nastoletnim też miałam zahamowaną miesiączkę. Ale wzięłam te hormony wtedy - to były raptem 3 dni zażywania czystego progesteronu, którego po prostu organizmowi brakowało! Jak organizmowi brakuje insuliny, to też się ją bierze - i już.
Nie sądzę, by istniał ziołowy preparat, który by miał wpływ na poziom progesteronu....
Czemu się tak strasznie boją tych hormonów jednorazowo - bo ja tego nie rozumiem?
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Annka » 7 stycznia 2011, o 13:21

Oczywiście przed przepisaniem mi tego progesteronu miałam najpierw zrobione badania hormonalne z krwi i USG - nie brałam go w ciemno.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Naturka74 » 7 stycznia 2011, o 13:43

W przypadku dziewczyn nastoletnich bardzo ważna jest dieta, która pomoże odbudować niedobór plynów ustrojowych w organiźmie w tym krwi. Polecam książki Stefani Korżawskiej "Budujemy zdrowie" i "Odchudzanie bez odchudzania". Autorka podaje również w swoich książkach zestawy mieszanek ziołowych, które obok żywienia pomagają przywrócić memstruację. Ponadto ważny jest ZDROWY rozsądek i cierpliwość zgodnie z zasadą, ile czasu trwało "głupie odchudzanie" tyle samo trzeba sobie dać na dojście do zdrowia. Żadne skróty typu środki hormonalne - to jest ślepa uliczka. Jak widać mama i córki mają dobrą intuicję i niech podążają tą drogą. Powodzenia.
Naturka74
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2 listopada 2009, o 09:58
Lokalizacja: Małopolska


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron