Teraz jest 28 marca 2024, o 13:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Depo-provera zastrzyki /Diane

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Depo-provera zastrzyki /Diane

Postprzez Maria A » 7 listopada 2009, o 08:57

Mam pytanie do pań tutaj. Mam przerost błony śluzowej macicy ( byłam już czyszczona 2 razy w tym roku) więc lekarz nie chcę mnie męczyć kolejnym zabiegiem i zapisał mi zastrzyki Depo- Provera powiedział że nie będę musiała się męczyć z tymi czyszczeniami. Wzięłam to tydzień temu i czuje się taka lekko przymulona i dużo więcej śpię. Do tego dostałam Diane 35 ( mam Zespół Policystycznych jajników i zamiast estrogenów produkują one androgeny :( ) . Diane zawiera 2mg cyproteronu octan( czyli antyandrogen w moim przypadku korzystny) i etynyloestradiol (estrogen) 0,035 mg/ więc czy tego estrogenu w tej tabletce nie jest za mało żeby organizmowi nie zabrakło estrogenów :?: . Naczytałam się też sporo złego o Depo Proverze że jest to antykoncepcja stosowana w krajach 3 świata.
ZAZNACZAM ŻE STOSUJE TE PREPARATY W CELACH LECZNICZYCH A NIE ANTYKONCEPCYJNYCH
Jeśli ktoś z Was się zetknął z tymi preparatami proszę o odpowiedz Maria
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30

Postprzez Maria A » 16 listopada 2009, o 16:38

Lekarz zaproponował mi usunięcie jajników, jajowodów i trzonu macicy z pozostawieniem szyjki tak za około pół roku jak hormony ureguluje. Argumentuje tym że jak mam policystyczne jajniki i produkują one testosteron to nie są mi potrzebne a dziecko już mam. Sama nie wiem co o tym myśleć
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron