Teraz jest 28 marca 2024, o 16:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

npr po abrazji

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

npr po abrazji

Postprzez furtka » 22 maja 2009, o 15:30

Witam! Jestem mężatką od 12 lat i od 9 lat stosującą npr. Za tydzień mam zabieg abrazji szyjki i jamy macicy, z usunięciem polipa. Będę miała wtedy 15dc i wszystko na to wskazuje, będę już po owulacji. Chciałam zapytać, czy ktoś się nie orientuje jak wygląda obserwacja szyjki po takim zabiegu? Jak rozpoznam koniec cyklu i początek następnego, bo podobno krwawienie po abrazji może być dość długie?
Będę wdzięczna za odpowiedź :D
Pozdrawiam
furtka
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2009, o 14:51

Postprzez NB » 16 czerwca 2009, o 14:59

Jaka sytuacja na dzisiaj?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez furtka » 16 czerwca 2009, o 21:06

witam! domyślam się, że brak odpowiedzi wcześniej spowodowany był małą znajomością tego tematu, więc może moje doświadczenia komuś pomogą :D
15dc miałam zabieg abrazji. Lekarz wykonujący zabieg poinformował mnie, że mogę plamić nawet do 2 tygodni, a kolejnej miesiączki mogę spodziewać się dopiero po ok 6 tygodniach, czyli jakby pominąwszy tą spodziewaną ok 28dc. Konsultowałam tą sytuasję z nauczycielem npr i ten powiedział, że miesiączka jednak wystąpi, bo jest to ingerencja mechaniczna i zmiany hormonalne nie powinny wystąpić, miała być jednak skąpa, gdyż endometrium nie miało już kiedy urosnąć.
Plamiłam po zabiegu zaledwie dwa dni. Miesiączkę dostałam po 10 dniach. Była bardzo obfita i trwała 8 dni. Nie wiem sama , co otym myślęc, skąd tak obfite krwawienie. Czekam właśnie na wyniki his-pat, może coś się wyjaśni. Póki co, czekam i staram się być dobrej myśli :D
Pozdrawiam
furtka
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2009, o 14:51


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron