Teraz jest 29 marca 2024, o 12:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nadwaga niedowaga i tu jest problem

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

nadwaga niedowaga i tu jest problem

Postprzez pili » 7 marca 2009, o 22:57

Kochane kolezanki zwracam sie do Was z wileka prozba. Nie wiem co robic. Mam 155 cm wzrostu i waze 43 kilo. Uda i posladki sa w porzadku ale cala reszta jak cialo anorektyczki. Najgorsze to rece i nogi od kolan w dol. Wygladam jak deska. Dlaczego tak sie dzieje?? Nie odchudzam sie a jeszcze kilka lat teu mialam ladne kobiece ksztalty. jak sobie pomoc?? co jesc by przytycz?? Czy to moze byc reakcja na stres?? Noi najwazniejsze ::(:(:( Czy dlugo utrzymujaca sie niedowaga moze prowadzic do nieplodnosci??
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez NB » 9 marca 2009, o 15:50

Pili, Twój wskaźnik BMI wynosi 17,9 co oznacza niedowagę.
To oczywiście może być skutkiem stresu ale tez zaburzeń hormonalnych.
Sugeruję wizytę kontrolną u lekarza i zrobienie podstawowych badań + badania hormonów tarczycy.
Niedowaga może prowadzić do zaburzeń cykli, zatrzymania miesiączkowania.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pili » 16 marca 2009, o 22:52

moje pytanie wyda sie dosc smieszne...........kolezanka poradzila mi aby w takiej sytuacji - pic duzo mleka. Czy naprawde 4-5 tlustego mleka dziennie moze pomoc przybrac mi na wadze?? Ma to jakis wplyw na wyglad........piersi??
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez NB » 17 marca 2009, o 11:32

Może coś w tym jest, ale tu nie chodzi o samo mleko tylko konkretne zmiany w odżywianiu. Sama mam ten problem, bo ważę 47 przy wzroście 168. Regularne posiłki to podstawa. Do tego można sobie koktajl bananowo-mleczny robić, miksować to i rano wypijać. oczywiście mleko tłuste , śmietany tłuste, wyrzucić wszelkie lighty z lodówki. Unikać stresu :-D
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pili » 17 marca 2009, o 13:18

ojej dziekuje bardzo za te rady:) zobilam badania i wszystko jest ok. Jestem odoba dosc zabiegana a co najgorsze bardzo nerwowa :( moze to jest prawdziwa przyczyna. I co najgorsze nie jem regularnie:( :twisted:
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron