Teraz jest 29 marca 2024, o 11:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

afty - pomocy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

afty - pomocy

Postprzez klara bemol » 15 lipca 2008, o 17:48

Proszę o pomoc, może ktoś miał taki problem i sobie poradził?

Postaram się krótko: w piątek młody (2,3) zaczął gorączkować (38,5). W sobote już było 39,4, do tego kaszel i dziwna chrypa z pieniami. Pojechałam do lekarza - dostałam na zapalenie gardła augmentin oraz dwa wziewne. Do poniedziałku było tylko gorzej - gorączka wracała co 4 godziny (dostawał ibufen), do tego nie chciał nic jeść, a w buzi - afty, dziąsła jak gąbka, prawie ząbków nie widać. W poniedziałek byłam u lekarki w przychodni dzieciowej. Skreśliła wszystko, dała ospen. Gorączka już minęła, ale młody dalej mi nic nie je, jest paskudnie głodny, ale nie jest w stanie wsadzić czegokolwiek do buzi.

Polecono mi syrop flumycon (przeciwgrzybiczny). Ale - dwie lekarki mi odradziły, bo dziecko malutkie, a to bardzo silny lek.

Psikam tantum verde i dentoseptem. Ale boję się, że po prostu mi padnie.

Czekam na rady i już dziękuję!
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez NB » 16 lipca 2008, o 07:49

Lacidofil doustnie (można wysypać z kapsułki ) albo Enterol w saszetkach i Aphtin na gazik do przecierania buźki wewnątrz. Niech pije dużo. Niestety jedna sesja antybiotykowa powoduje, że ok. roku czasu organizm dochodzi do równowagi . A Flumycon rzeczywiście jest bardzo silnym lekiem.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dota321 » 16 lipca 2008, o 08:59

Stomatolodzy "wypalają" afty Vagothylem - dostepny w aptekach, ale na receptę- płyn bardzo szybko odkaża i wysusza afty, na drugi dzień już właściwie ich nie ma. Ponieważ dziecko jest małe, to nie radzę bez konsultacji z lekarzem, albo stomatologiem wypalać tych aftów samemu, u starszych dzieci (powiedzmy od 10-12 r.ż.) i dorosłych fantastycznie się ten środek sprawdza (maczamy w płynie taki patyczek jak do uszu, i pędzlujemy TYLKO afta, uważając, zeby nie podraznic zdrowej sluzówki jamy ustnej). Wyjątkiem są afty umiejscowione np. na podniebieniu miękkim, na tym wystającym "jezyczku"- bo nijak nie da się z nimi nic zrobić :(
Moja siostra właśnie na afty leczona była flumyconem. Afty ma nadal, i nic jej wtedy nie pomogło. Pomijam w Twoim przypadku zestawienie antybiotyk (a właściwie jeden po drugim)+ flumycon u tak małego dziecka. :evil:
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez klara bemol » 16 lipca 2008, o 09:51

Dzięki! Czyli pozostaje czekać i podawać cokolwiek, choćby po gryzku.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron