Teraz jest 24 kwietnia 2024, o 14:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Castagnus:)

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Castagnus:)

Postprzez forget-me-not » 15 czerwca 2008, o 19:23

Na tej stronie dowiedziałam się o Castagnusie. Leków hormonalnych boję się jak ognia i nie widziałam nawet sensu iść do lekarza z nieregularnym i dość długim okresem( ponad 7 dni). No i Castagnus właśnie lek ziołowy, bez recepty ma pomóc w zaburzeniach cyklu i zespole napięcia. Chyba lek już działa bo powinnam już płakać, krzyczeć i wściekać sie bez powodu a jest trochę spokojniej. Teraz mam tylko pyt, na recepcie napisane jest ze lek bierze się 90 dni. A co po tym okresie? Nie można brać go dłużej? Jest również napisane, żeby brać go rano, ale pewnie po śniadaniu a nie przed?
Mam nadzieję, że uzyskam informacje, bo wielokrotnie czytałam na tym forum właśnie o tym leku:)
pozdrawiam
a.
forget-me-not
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 16:16

Postprzez beatka19 » 21 czerwca 2008, o 20:51

z tego co mnie uczono na kursie to musisz przez te trzy miesiące, potem odstaw i zobacz czy się krwawienie skróciło. Przy nieregularnych cyklach i długich krwawieniach zaleca się również branie magnezu z wit B6, napewno nie zaszkodzi, więc też możesz przez miesiąc dawkę "terapeutyczną" 2x2 a potem już 1 na dzień :))) Cykle też skraca a raczej reguluje spanie w całkowitej ciemności :)))
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez forget-me-not » 23 czerwca 2008, o 18:17

Beatka! dzięki wielkie, długo czekałam na odpowiedź,ale się doczekałam:) mam nadzieję, że te leki mi pomogą bo okres mam baardzo długi, ostatnio 14 dni i bardzo nieregularne. Pozdrawiam serdecznie!
forget-me-not
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 16:16

Postprzez milgosia » 24 czerwca 2008, o 08:56

Forget, a jak długie masz cykle? Z tak długim okresem powinnaś pójść bezwzględnie do lekarza i zrobić podstawowe badania hormonalne (prl, progesteron, itd). Taki długi okres jest niezdrowy, bo po prostu tracisz za dużo krwi.

Napiszę jeszcze, że u mnie był czas, kiedy okres trwał nawet do 10 dni (tzn. ok 5 dni krwawienia, a potem kolejne 5 dni plamienia). Cykle tez miałam długie. Okazało się, że mam za wysoką PRL, po bromku ładnie spadła, cykle się skróciły i okres też (teraz łącznie 5-6 dni).
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tatuś » 24 czerwca 2008, o 11:57

beatka19 napisał(a):Przy nieregularnych cyklach i długich krwawieniach zaleca się również branie magnezu z wit B6, napewno nie zaszkodzi, więc też możesz przez miesiąc dawkę "terapeutyczną" 2x2 a potem już 1 na dzień


mam pytanko: Czy magnez można łykać, jak się ma skłonności do żylaków? Wczoraj mnie ktos zaniepokoił, że nie powinnam brać magnezu (nie potrafił wyjaśnic dlaczego, ale wiedział, że nie mozna :shock: ) - żylaki mam koszmarne - jak stara babcia.

Ja czasem odczuwam wyraźne braki magnezu (bóle stawów i mięsni) - po paru dniach łykania Magne B6 przechodzą. jak to jest???

Pozdrawiam
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Postprzez forget-me-not » 24 czerwca 2008, o 15:56

Milgosia,
dziękuję za odp, jesli ten castagnus nie pomoże to pójdę do lekarza. Jeszcze przy okazji zapytam choć mi głupio pisać, ale czy to normalne jeśli w okresie oprócz skrzepów są jeszcze spore kawałki wyglądające na śluzówkę macicy? ja często tak mam w początkowych dniach okresu i nie wyobrażam sobie, jak można stosować tampony. I ostatnie juz pyt, czym się rózni okres od plamienia? może ja mylę pojęcia i dlatego wydaje mi się, ze mam tak długi okres a w rzeczywistości nie jest aż tak żle.
Tatusiowa,
z żylakami to nie wiem, ale jeśli będziesz coś wiedziała to napisz, bo ja łykam sporo magnezu.
Pozdrawiam serdecznie!
a.
forget-me-not
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 16:16

Postprzez forget-me-not » 24 czerwca 2008, o 16:00

zapomniałam napisać..cykle mam różne ostatnimi czasy miałam 2 cykle 20 kilku dniowe potem 41! a teraz mija 31 i czekam na okres....także dziwnie ale ten castagnus ma regulować no i pomagać w pms, czego przyjemne skutki juz na szczęście odczuwam:)
forget-me-not
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 16:16

Postprzez misiacz » 30 czerwca 2008, o 21:27

Od kilku ginekologów słyszałam, że okres wraz z plamieniem powinien trwać nie dłużej niż 7 dni. Dla mnie okres=krwawienie tak duże, że muszę korzystać z podpasek. Plamienie ma o wiele mniejsze nasilenie, wystarczają małe wkładki higieniczne.

Co do konsystencji krwi miesiączkowej, nie powinno być w niej skrzepów, o których piszesz. To też opinia gina, kt. pytałam o zdanie, bo sama miałam problem z długimi, obfitymi @. Mi Castagnus nie pomógł, pomógł mi dopiero lek hormonalny brany w drugiej fazie cyklu po owulacji (Lutenyl), ale ja poza tymi okresami miałam też podejrzenie endometriozy.

Na Twoim miejscu mimo wszystko skonsultowałabym z ginekologiem, bo jeśli jesteś już po okresie dojrzewania i masz tak nieregularne cykle z okresem dochodzącym do 14 dni, to chyba warto zbadać poziom hormonów. Wiem, że wielu lekarzy w takiej sytuacji proponuje tabletki anty "na uregulowanie", czego Ci absolutnie nie polecam, ale są też lekarze rzeczowi, podchodzący kompetentnie do sprawy, którzy próbują szukać przyczyny i ją leczyć. Powodzenia!
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez beatka19 » 11 lipca 2008, o 15:46

"mam pytanko: Czy magnez można łykać, jak się ma skłonności do żylaków? Wczoraj mnie ktos zaniepokoił, że nie powinnam brać magnezu (nie potrafił wyjaśnic dlaczego, ale wiedział, że nie mozna ) - żylaki mam koszmarne - jak stara babcia.

Ja czasem odczuwam wyraźne braki magnezu (bóle stawów i mięsni) - po paru dniach łykania Magne B6 przechodzą. jak to jest???"


Z tego co mi wiadomo i czego mnie uczyli, ludzie mają zazwyczaj niedobór magnezu ze wzgl na czynniki środowiska i przemożny stres, dlatego nie powinien ci zaszkodzić, a wręcz przeciwnie, to przecież skurcze nóg i mięśni zazwyczaj są spowodowane brakiem magnezu. Jeżeli się go weźmie więcej niż powinno to spowoduje biegunkę ;) dlatego też zalecany jest dla kobiet w ciąży, które mają problemy z zaparciami :))) bo jest bezpieczny. Ważne żeby brać mag z wit b6 bo to zwiększa jego skuteczność
pozdrawiam
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron