Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 10:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

okres a choroby dróg moczowych

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

okres a choroby dróg moczowych

Postprzez mielikki » 29 kwietnia 2008, o 12:58

Witam, mam pytanie.
Od wczoraj mam problemy z pęcherzem, a dziś pojawiła się także krwe w moczu. Dopiero jutro idę do lekarza.

Czy takie problemy: jakieś choroby dróg moczowych, nerek, pecherza, mogą powodować brak, bądź opóźnienie okresu? Powinnam dostać jakieś 4-5 dni temu.

:?
mielikki
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, o 17:25

Postprzez fiamma75 » 29 kwietnia 2008, o 15:36

A obserwujesz cykl? Wiesz kiedy było jajeczkowanie? Czy tylko wychodzi Ci z wyliczeń?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez milgosia » 29 kwietnia 2008, o 15:45

Ogólnie rzecz biorąc jeśli choroba zaczęła się w I fazie cyklu, to cykl się wydłuża, bo owulacja może się przesunąć, a jeśli w III fazie, to najczęściej cykl się skraca, bo infekcja może obniżać efektywność ciałka luteinowego i szybciej ono obumiera.

Mi choroba w III fazie zazwyczaj przyspieszała okres.

Jeśli obserwujesz cykl i wiesz, kiedy był skok temperatury, a miesiączka się spóźnia 4-5 dni, to może zrób test?

A robiłaś badanie ogólne moczu? Bardzo się przydaje, koszt ok 7-8 zł, a lepiej iść do lekarza z gotowym wynikiem jak najszybciej, bo krew w moczu to już sygnał poważnej infekcji lub kamyczka.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maharet » 8 maja 2008, o 14:27

Ja miałam dosyć częste i dotkliwe zapalenia pęcherza ok. roku i nie miało to żadnego wpływu na miesiączkę.
Jak zauważyłaś krew w moczu to biegnij szubko do lekarza.Ja tak raz miałam to dał mi jakieś leki na zahamowanie krwawienia i moczopędne.Dopiero po zakończeniu leczenia zlecił badania.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron