Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 20:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Grzyb a miesiączka

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Grzyb a miesiączka

Postprzez Mysza » 14 kwietnia 2008, o 18:06

Wygląda na to, że po antybiotyku dopadł mnie grzyb. Do czasu wizyty u gina (ktora przypada na początek maja, bo wcześniej się nie dało), mam zamiar podleczyć się metodami dostępnymi bez recepty i w związku z tym mam pytanie - jak się ma stosowanie clotrimazolu w kremie i lacibios femina do miesiączki? Za kilka dni kończy mi się cykl.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez milgosia » 14 kwietnia 2008, o 22:44

Wiem, że niektórzy odradzają, że to mało efektywne.

Ale ja po antybiotyku (a nawet w trakcie brania) zawsze aplikowałam sobie Lactovaginal nawet podczas miesiączki (wtedy najczęściej na noc, bo dłużej się uchowa :-), bo jesteśmy w pozycji horyzontalnej), a już na pewno w dniach mniejszego krwawienia.

Wyszłam z założenia, że nie ma co czekać, bo krew też jest pożywką dla bakterii i zanim sie skończy miesiączka, to infekcja się pojawi i zdąży rozhulać.

Stosowałam Lactovaginal podczas miesiączki po zakończeniu antybiotykoterapii i jak do tej pory udało mi się skutecznie zapobiec grzybicy. Myślę, że nie ma na co czekać. I nie wiem, czy ja bym wytrzymała te dwa tygodnie bez "domowych sposobów"...
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maharet » 15 kwietnia 2008, o 18:03

Zamiast dopochwowego lactowaginalu można zastosować lacibios femina.Ma ten sam skład,bierze się go doustnie, a działa rownie dobrze.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez Mysza » 15 kwietnia 2008, o 19:35

Właśnie ten lacibios femina biorę od wczoraj. Mam nadzieję, że rzeczywiście działa równie dobrze :-)))

A co do smarowania kremem przeciwgrzybicznym w czasie miesiączki? Można smarować?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez maharet » 16 kwietnia 2008, o 09:02

Mysza napisał(a):Właśnie ten lacibios femina biorę od wczoraj. Mam nadzieję, że rzeczywiście działa równie dobrze :-)))


Naprawdę dobrze działa, ja też go brałam po antybiotyku i mi pomogł, a jestem dosyć wrażliwa na wszelkie infekcje w tym miejscu.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez NB » 16 kwietnia 2008, o 12:34

Na czas miesiączki przerywamy aplikacje dopochwowe.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

grzyb a miesi ączka

Postprzez grak » 16 kwietnia 2008, o 16:56

Przypomniałam sobie moje wojowanie z grzybem daaawno temu. Moja p. doktor nie kazała mi na czas krwawienia przerywać aplikacji leków. Twierdziła, że podczas miesiączki szyjka nieco się rozwiera, grzyb węrtuje do środka, przycupnie, a w odpowiednim czasie wylezie znów.
grak
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 lutego 2006, o 11:59


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron