Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 02:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zbyt szybko w ciąży po cc

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

zbyt szybko w ciąży po cc

Postprzez Małgonia » 7 lutego 2008, o 20:08

Witam, strasznie dawno mnie tu nie było (maluszek w domu :)) ale teraz bardzo proszę o pomoc: okazało się, że po 10 m-cach od porodu znowu zaszłam w ciążę :oops: :lol: . Pierwszy poród odbył się drogą cc :( Byłam już u lekarza, który nie jest specjalnie optymistycznie nastawiony do tej sytuacji :(. Wiem, że jednym z powikłań może być pęknięcie macicy. Jestem przerażona. Jeśli któraś miała podobną sytuację i może cokolwiek napisać, to bardzo proszę.
Przepraszam, jeśli dubluję temat ale nie mogę przeglądnąć wszystkich postów zamieszczonych w tym dziale.
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 7 lutego 2008, o 21:21

Ja co prawda w drugiej ciąży jeszcze nie byłam, ale po urodzeniu pierwszego dziecka (przez cc), wyduszałam z ginekologa, co by było gdyby i jakie są minimalne bezpieczne odstępy między kolejnymi ciążami w przypadku, kiedy było cc. Dał mi odpowiedź, że w dzisiejszych czasach (wiedza medyczna i opieka medyczna), najwcześniej "można" w ciążę (w sensie bezpieczeństwa) zajść po pół roku od porodu, a optymalnie rok do półtora. Nie martw się na zapas!

Trzymajcie się!
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez karolix2 » 7 lutego 2008, o 23:15

Ja również pytałam ordynatora w szpitalu jak rodziłam to powiedział mi że minimalny okres to pół roku.
Moja teściowa zaszła w kolejną ciążę po cesarskim cięciu właśnie po 6 miesiącach i wszystko było ok.

Nie martw sie na zapas :D wszystko będzie dobrze :D
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez fiamma75 » 8 lutego 2008, o 10:18

Znajoma z innego forum rodzila dzieci przez cc w ostępie 14 miesięcy. Wszystko jest dobrze. Nie matw się na zapas.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Kinia » 9 lutego 2008, o 13:55

Niestety moja znajoma po dłuższym czasie (ze 2 lata) jak rodziła 2 dziecko po jednej cc, to prawie pękła jej macica. Ale to nie dlatego, że za wcześnie, tylko źle były wcześniejsze szwy założone. Teraz jest w trzeciej ciąży, ale już chyba na cc sie od razu zdecyduje.

Zresztą jedyne co można zrobić to zapewnić sobie na poród dobrą opiekę medyczną. Ale wierzę, że wszystko będzie dobrze. :)
I gratuluję Dzidziusia :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez misiacz » 10 lutego 2008, o 02:42

Moja koleżanka zaszła w ciążę w 3 miesiące po cesarskim cięciu, dobrze zniosła ciążę, nie było problemów z blizną. Mają teraz dwa szkraby urodzone w tym samym miesiącu, rok po roku (dziewczynkę i chłopca).

Tobie też życzę z całego serducha, by wszystko było ok.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez Małgonia » 13 lutego 2008, o 00:03

Dzięki serdeczne, dziewczyny :lol: Miód na serce :). Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam mocniutko :D
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez beatka19 » 13 lutego 2008, o 11:33

Miłgoniu sercecznie ci gratuluję dzidziusia
Ja również miałam cesarkę i po roku od porodu zdecydowaliśmy się na kolejne dzieciątko, teraz jestem na początku 4 m-ca. Moja lekarka zaraz po pierwszym porodzie mówiła mi, że bezpiecznie mogę rodzić od półtora do drugiego roku po tym pierwszym porodzie, więc jestem optymistką i wiem że wszystko będzie dobrze - z tobą (a raczej z wami ;) również. Teraz trochę pozmieniało się podejście do cesarek i też inaczej sa przeprowadzane, kiedyś kobietki o wiele dłużej musiały czekać z kolejnymi dzieciaczkami, więc nie przejmuj się gdy będą cię straszyc jakieś starsze ciotki czy babcie, jak np. mnie ;), a i lekarza warto mieć takiego co podtrzyma na duchu i służy dobrą rada niż takiego, który straszy
Powodzenia
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron