Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 14:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

len w kapsułkach?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

len w kapsułkach?

Postprzez artura » 11 stycznia 2008, o 12:30

Czytałam kiedyś, ktoś z Was polecał,olej z lnu w kapsułkach na poprawę obserwacji sluzu. Czy zna ktoś może nazwę apteczną tych kapsułek? Pani w aptece była zdziwiona, gdy o to pytałam....
artura
 

Postprzez Kręciołek » 11 stycznia 2008, o 12:33

A nie wiesiołek?
Ja polecałam wiesiołek - Oeparol
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez artura » 11 stycznia 2008, o 12:44

Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi na pewno o len.
artura
 

Postprzez dota321 » 11 stycznia 2008, o 14:53

moze być olej z siemienia lnianego firmy Solgar (nie ma konkretnej nazwy; nie we wszystkich aptekach) w kapsułkach (90 kaps.), tylko to droga rzecz niestety, ok. 90zł;
olej z lnu (z dodatkami) jest w kapsułkach o nazwie Oli-femin (ale tam jest też olej rybi i z ogórecznika i wit.E), alphol (też z olejem z ogórecznika, wit.C i drożdzami); dodatkowe składniki raczej nie powinny zaszkodzić, ale nie wiem, czy i jak mogą wpływać na jakość śluzu
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez artura » 11 stycznia 2008, o 15:00

dzięki serdeczne. Ciekawe czy można to brać w ciąży...
artura
 

Postprzez Kręciołek » 11 stycznia 2008, o 15:18

Ale czemu chcesz w ciąży brać na śluz?
Czy mozna len to nie wiem, ale wiesiołka (chyba podobne działanie?) nie mozna bo może powodowac skurcze macicy. Bierze się go zawsze do owu. Myslę, ze byc moze len podobnie ale pewna nie jestem.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez artura » 11 stycznia 2008, o 16:02

chodzi o to, że len generalnie nawilża śluzówki a ja mam problemy z wysychaniem śluzówki gardła
artura
 

Postprzez Kręciołek » 11 stycznia 2008, o 16:35

aha
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dota321 » 14 stycznia 2008, o 16:16

Ciekawe czy można to brać w ciąży...
raczej nie mozna...
Artura, jeśli masz problemy z suchoscia śluzówki gardła, to gardło mozna nawilzać bez obaw w ciazy preparatami typu glosal (tanszy) albo tonimer w sprayu do gardła, mozesz tez przy wizycie kontrolnej zapytać lekarza o taką mieszankę do płukania gardła:
Vit. E 0,6
Glicerini ad. 200,0
Mf Sol.
Ta ilość vit. E nie powinna Ci ani dziecku zaszkodzić, ale upewnij sie u lekarza; można też w to wkomponować olej lniany właśnie; Lekarz najlepiej zeby przepisał receptę, do zrobienia w aptece, koszt 5zł (jeśli ilość tej mieszanki nie przekroczy 500g); zazwyczaj rozpuszcza sie łyżkę stołową takiej mikstury np. na pół szklanki wody i płucze gardło dwa razy dziennie
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez artura » 14 stycznia 2008, o 20:10

bardzo dziękuję za odpowiedź. Gardło prawdopodobnie załatwiłam sobie, gdy pracowałam latem w miejscu, gdzie była intensywnie używana klimatyzacja. To zasychanie powoduje łatwiejsze łapanie porzeziebień.... A jestem teraz w pierwszym trymestrze, z czego już prawie 5 tygodni przeziębiona.....
artura
 

Postprzez agathap » 16 stycznia 2008, o 22:19

aha, jest jeszcze zwykły len w kapsułkach ( to tak już na przyszłość....:-)), któy można kupić w zwykłym supermarkecie, firmy niestety nie pamiętam, ale on jest przede wszystkim dla wrzodowców, a nie na nawilżanie śluzówek
agathap
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, o 21:15
Lokalizacja: Garwolin


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron