Teraz jest 29 marca 2024, o 07:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Okres a badanie moczu

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Okres a badanie moczu

Postprzez maharet » 1 grudnia 2007, o 21:42

Wczoraj oddałam mocz do badania, a miałam okres.Zastanawiam się, czy przez to badanie może wyjść niewiarygodne.W sumie to już była końcówka(6 dzień), jakieś tam resztki się jeszcze wydobywały, dokładnie się umyłam i raczej krew miesiączkowa nie dostała się do moczu.Ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, czy okres może mieść wpływ na skład chemiczny moczu?
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez milgosia » 2 grudnia 2007, o 19:55

Maharet,

Nawet odrobina krwi może mieć wpływ na wyniki badania moczu, bo w podstawowym badaniu moczu oznacza się poziom erytrocytów, a w jednej kropelce są ich miliony. A nigdy nie mamy 100% pewności, że jakieś milikropelki nie były już obecne wewnątrz cewki moczowej, która przecież też ma w naturalny sposób kontakt z krwią miesiączkową, a do wnetrza której nie damy rady sięgnąć. Gołym okiem zmiana koloru moczu jest wykrywalna dopiero przy sporej ilości czerwonych krwinek w moczu.

Jeśli chodzi o wyniki posiewu z moczu, to obecność krwi nie ma na nie większego wpływu, bo to jest badanie w kierunku obecności bakterii, grzybów itd. Sama robiłam kiedyś posiew w trakcie miesiączki i to w jej apogeum, bo nie miałam czasu czekać na jej końcówkę i wyszedł taki jak trzeba.

Dlatego jeśli erytrocytów będzie na wyniku więcej niż norma przewiduje, czyli 3-5 w polu widzenia, to trzeba powtórzyć badanie. Zwłaszcza, jeśli poziom innych parametrów jest w normie.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maharet » 3 grudnia 2007, o 15:41

Już jestem po wynikach i jedyne co było niepokojące to duża liczba bakterii, mam teraz skierowanie na posiew w sanepidzie, więc chyba jest ok.Dzięki.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron