Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 23:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

krótkie cykle

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

krótkie cykle

Postprzez Roca » 20 listopada 2007, o 17:38

O długich cyklach dużo było, natomiast o krótkich nic nie znalazlam, dlatego postanowiłam założyć nowy wątek.
Zwykle moje cykle są regularne (27, 28), dwufazowe, z wyraźnym skokiem temperatury. Mam dość duży PMS oraz charakterystyczne objawy, biały gęsty śluz, ból piersi oraz bóle w podbrzuszu nawet na tydzien przed terminem spodziwanej miesiączki. Zmniejszyło się to odkąd zaczęłam przyjmowac Bromergon i Duphaston, zalecane przez lekarkę na zbicie wysokiej prolaktyny. Brałam te leki przez 3 miesiące. Na własną rękę brałam też Castagnus. Teraz te wszystkie leki odstawiłam i [u]dostałam krwawienie miesiączkowe w 22 dc :shock: ,[/u] bez żadnych objawów. To mnie trochę zdziwiło gdyż zwykle najwcześniej dostawałam miesiączkę w 26 dc. Inna sprawa, że w tym cyklu jestem też przeziębiona, ale czy przeziębienie może mieć wpływ na przyśpieszenie miesiączki. Czy takie krótkie cykle coś oznaczają, czy może to być objaw jakiś innych zaburzeń w organiźmie? Czytałam kiedyś, że cykle nie powinny być krótsze niż 23, 24 dni. Co Wy na to? Pozdrawiam.
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Kręciołek » 21 listopada 2007, o 10:49

No ale to jednorazowy taki krótszy cykl?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roca » 21 listopada 2007, o 11:08

Tak jednorazowy, w tym cyklu spodziewałam się raczej 26, 27 lub 28. Dzięki Kręciołku za odpowiedź, Kochana jesteś.
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Kręciołek » 21 listopada 2007, o 12:42

Odstawiłaś Duphaston w którym dc?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roca » 21 listopada 2007, o 12:45

W 25 dc, ale cyklu poprzedniego, ten byl pierwszy bez duphastonu.
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Kręciołek » 21 listopada 2007, o 12:49

Aha, bo myślałam, ze może w tym cyklu i stąd by było to krwawienie.
Wiesz, ja myślę, ze jak to się nie bedzie powtarzać to nic groźnego. A mierzyłaś wtedy temperaturę? Wiesz ile trwała faza lutealna? Bo może to był cykl bezowulacyjny skoro piszesz, ze objawów nie było?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roca » 21 listopada 2007, o 12:54

:oops: Niestety w tym cyklu zarzuciłam mierzenie temperatury, staramy się ponad 1,5 roku i czasem mam już dość (sama wiesz jak to jest, psycha wysiada), ale obserwowałam śluz, były objawy płodnego oraz coś na kształt bólu owoulacyjnego. Nie miałam natomiast typowych objawów PMS. W sumie przykro mi by było gdyby był bezowulacyjny. :(
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Kręciołek » 21 listopada 2007, o 15:57

Ale niekoniecznie był owulacyjny, tylko mógł być, co pzreciez się czasem zdarza także zdrowym kobietom, np. pod wpływem stresu, choroby itp. 2 takie cykle w roku nie sa niczym niepokojącym.
No ale ten niekoniecznie był, bo przeciez same obajwy psm -u nie świadczą o owulacji :) Jeśli nie mierzyłas temperatury to nie wiesz czy wzrosła, więc się nie martw, pewnie teraz bedzie już ok!
Życzę powodzenia z dzidziusiem!
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roca » 21 listopada 2007, o 18:18

Dzięki Kręciołku za odpowiedź. :)
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron