Teraz jest 28 marca 2024, o 15:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Zapalenie pęcherza a współżycie?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Zapalenie pęcherza a współżycie?

Postprzez Gracja » 31 października 2007, o 22:11

Nabawialam sie zapalenia pecherza, jestem na antybiotyku i lekarka powiedziala, z do poki jest infekcja, nie moge wspolzyc.

Nie mialam odwagi dopytac dlaczego, wiecie cos na ten temat?

Czy chodzi o mozliwosc zarazenia meza?

Moze to glupie pytanie, ale ja na prawde nie wiem...

jak ktos cos wie na ten temat, niech sie wypowie, bardzo prosze.

I pozdrawiam :D
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 1 listopada 2007, o 09:23

Dziwne - wiele razy miałam zapalenie pęcherza a perwszy raz słyszę coś takiego.
Może chodziło jej o to, że objawy się nasilą? Albo że to od współżyycia (bo często tak jest).
Albo chodzi o to, że dostajesz pewnie Nolicin, a przy nim absolutnie nie można być w ciąży.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Gracja » 1 listopada 2007, o 12:08

Dostaje Nolicin. I tak myslalam,ze pewnie chodzi o to, a ona nie bierze pod uwage tego,ze ja wiem,kiedy jestem plodna, a kiedy nie :wink:
Ale pomyslkalam,ze moze o cos jeszcze chodzi, ze moze to zagrozenie dla ukochanego...
Dzieki za odpowiedz.
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kręciołek » 2 listopada 2007, o 10:55

Gdy mi się to zdarzyła lekarka mi powiedziała, że po prostu bakterie mogą się przenosić z powrotem do pęcherza dlatego nie mozna współżyć. A Nolicin faktycznie swoją drogą wyklucza ciążę.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gracja » 2 listopada 2007, o 22:39

Rozmawialam z lekarka, powiedziala,ze u kobiet najczestsza przyczyna zapalenia pecherza jest wspolzycie :shock: i dlatego w czasie kuracji nie wolno wspolzyc...
Dla mnie to jest szok.
Cieplo pozdrawiam.
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kręciołek » 5 listopada 2007, o 09:45

Gracja napisał(a):Rozmawialam z lekarka, powiedziala,ze u kobiet najczestsza przyczyna zapalenia pecherza jest wspolzycie :shock: i dlatego w czasie kuracji nie wolno wspolzyc...
.


No dokładnie tak jest.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 5 listopada 2007, o 18:42

Gracjo, z tym współżyciem i zapaleniem pęcherza to taki skrót myślowy. Ale mądry, Kręciołek ma rację.

Chodzi o to, że podczas współżycia - ze względu na bliskość dochodzi często do przeniesienia bakterii stacjonujących w okolicach odbytu do cewki moczowej, która u kobiet jest b. krótka (ok 4 cm, cóż to znaczy w porównaniu do mężczyzn!), a stamtąd szybciutko przenikają one do pęcherza i wyżej. Trudno tego uniknąć, nawet bardzo uważając, tak po prostu jesteśmy zbudowane... W tym sensie współżycie jest "przyczyną" zapaleń pęcherza, a także czasami stanów zapalnych pochwy, choć tutaj - jeśli flora w pochwie jest prawidłowa, to sobie z bakteriami jakoś poradzi.

Stąd tak liczne i nawracające zapalenia pęcherza u kobiet.

Dlatego warto - profilaktycznie - zawsze po współżyciu wypić ze dwie - trzy szklanki wody, zrobić porządne siku i dopiero iść spać, żeby pozbyć się bakterii i nie pozwolić im na rozwój. Można też profilaktycznie wziąć 1 tabletkę URINALU, wypić herbatkę z UROSEPTU, to są ziołowe leki, które zakwaszają mocz, nie dopuszczają do rozwoju bakterii i ułatwiają ich wypłukiwanie. Warto też przypilnować higieny przed i po współżyciu i to zarówno swojej jak i męża, bo pod fałdkami skóry u nasady żołędzi zawsze zostają jakieś resztki moczu, nasienia itd. a to znakomite podłoże do rozwoju bakterii...

W ogóle warto dużo pić (ok 8-10 szklanek dziennie), żeby regularnie wypłukiwać wszelkiego rodzaju bakterie z pęcherza.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron