Teraz jest 24 września 2020, o 11:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

częste krwawienia

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

częste krwawienia

Postprzez JB » 14 sierpnia 2007, o 18:38

witam,
mam pytanie, czy ktoś z was miał (lub ma) podobną sytuację i co radzili(radzą) Wam Wasi lekarze? - tabletki i czy pomogły?
oto moja sytuacja: od ponad pół roku miałam nieregularne cykle. Jednak sytuacja zdecydowanie pogorszyła się w lipcu. po 23 dniach dostałam (chyba)okresu bo był on jakiś niewyraźny.. kolejny okres mialam po 9 dniach. po opisaniu tej sutyacji lekarzowi dostałam luteine na wyregulowanie cyklu, ktora mialam zaczac brac od 16 dnia cyklu przez 10 dni. jednak tego wlasnie dnia(dzis) zaczelo mi sie znowu jakies plamienie ( choc czuje sie tak samo fatalnie jak przy okresie, wiec nie wiem czy to tylko takie plamienie okoloowulacyjne czy tez kolejny okres????) lekarz przepisal mi yasmine. pani okreslila ze sa to wprawdzie tabletki ktore dzialaja jak antykoncepcyjne ale nimi nie sa. jednak ja bardzo wiele zlego przeczytalam na ich temat, dlatego boje sie je brac:( czy ktos z Was je stosowal na regulacje cyklu? choc nie chce brac tych tabletek hormonalnych to przyznacie ze tych zaburzen u mnie nie mozna tak zostawic..Dodam ze od jakiegos czasu mam ataki bolu brzucha, praktycznie caly czas mam bole krzyza, bardzo szybko sie mecze, boli mnie glowa i kreci mi sie w glowie, jest mi niedobrze. usg wykluczylo jakies powazniejsze problemy, a wiec to przez hormony????no i dodam ze nie wspolzyje i nie mam juz 15 lat... dzieki z gory za wszelkie rady, pozdrawiam:)
JB
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 18:15

Postprzez Amazonka » 14 sierpnia 2007, o 22:20

Tabletki, które działają jak anty, ale nimi nie są? A co to za logiczny połamaniec?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Minia_L » 16 sierpnia 2007, o 10:11

Ja powiem tak... od pierwszego @ było ok (to było 10 lat temu), potem zaczęły dziać sie cyrki, @ trwała nawet 2-3 tygodnie, potem tydzień przerwy i znowu krwawienie, Tak wiec wszystko nieregularne. Pewnego roku zaczęły być bardzo bardzo obfite tak, ze co tydzień miałam badaną krew na wykluczenie anemii. Brakowało mi sił, nie wytrzymywałam nawet psychicznie... co tydzień u gina - nie miałam 18 lat, a kobiety, które prowadzily tamtą przychodnię były bezduszne, nie rozumiały że to wszystko jest dla mnie trudne. A badanie prowadziły boleśni jak na manekinie - "one" bo były 3 na zmiane... Po którymś @ który doprowadził mnie do łez, zmieniłam lekarza który zapisał mi tabletki anty - jako hormony, nie inaczej, ponieważ nie współżyłam. Jako pierwszy Microginion, nie wzięłam nawet całego opakowania ponieważ miał na mnie złe skutki uboczne... Zmienił mi na Logest. Miałam brać 9 miesięcy, brałam jednak 8 bo powiedziałam "dość" Ale ! cykl uregulował mi się rewelacyjnie, dokładnie 28 dnia cyklu dostawałam @ przez ponad rok. Potem już było różnie ale nadal ok. Tak więc tabl wyregulowały te problemy.
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez milgosia » 16 sierpnia 2007, o 12:28

JB, a dlaczego lekarz przepisuje ci tabletki bez porządnych badań hormonalnych :shock: :shock: :shock: ???

Przecież to jest ładowanie w ciemno masy hormonów w Ciebie! Na dodatek nie wiadomo, co Ci jest tak naprawdę, a hasło "na wyregulowanie cyklu" może zaciemniać obraz prawdziwego problemu. A po odstawieniu prawie 100% problem wróci.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez JB » 17 sierpnia 2007, o 19:17

Minia_L dziękuję Ci za Twoją odpowiedź. miałaś ten sam problem i wiesz co ja przeżywam..widzę że bez tabletek hormonalnych się nie obędzie:( mogłabyś mi jeszcze napisać czy leki które brałaś też niosły ze sobą ryzyko zakrzepicy krwi? czy one wszystkie mogą to spowodować? bo tego obawiam się najbardziej:( czy może ten logest ma mniejsze skutki uboczne?
p.s milgosia miałam robione badanie hormonów, dlatego wiem że muszę je uregulować
JB
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 18:15


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron