Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 23:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kwas foliowy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

kwas foliowy

Postprzez Tori » 17 kwietnia 2007, o 12:57

cześć,

pewnie były już wątki o kwasie foliowym..ale nie mogę odnaleźć :oops:
mam krotkie pytanie - na ulotce nie pisze nic poza tym, że 1x dziennie można przyjmować :?: czy nie ma znaczenia rano/wieczorem, przed/w trakcie/ po posiłku , na czczo?
proszę o pomoc
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez kajanna » 17 kwietnia 2007, o 13:08

Witaminy (z pewnymi wyjątkami) lepiej przyjmować podczas posiłku, bo lepiej się wtedy wchłaniają. Pora dnia nie ma znaczenia.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 17 kwietnia 2007, o 20:27

Z tego, co pamiętam, warto zrobić też przerwę między przyjęciem kwasu foliowego i magnezu - przynajmniej 2h. Oczywiście, jeśli bierzesz też akurat magnez. Ma to związek z przyswajaniem kwasu foliowego.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mfiel » 18 kwietnia 2007, o 09:43

Chociaż w wielu preparatach dla kobiet w ciąży magnez i kwas foliowy występują razem. Więc aż takim dużym problemem to chyba nie jest
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mysza » 18 kwietnia 2007, o 20:40

mfiel napisał(a):Chociaż w wielu preparatach dla kobiet w ciąży magnez i kwas foliowy występują razem. Więc aż takim dużym problemem to chyba nie jest


Niby tak, choć co jakiś czas wraca do mnie pytanie, w jakim stopniu te zbiorcze tabletki multiwitaminowe działają? W sensie - ile z ich składników przyjmowanych za jednym razem nawzajem ogranicza swoje właściwości?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 19 kwietnia 2007, o 09:53

No właśnie. ja np nie biorę tych witamin, lekarz nie kazał, wiec biorę tylko folik i jak na razie wszystko jest OK. Podobno w ciazy nie ma koniecznosci brania witamin w tabletkach, jeśli wszystko jets OK, czyli brania dla zasady. z wyjątkiem kwasu foliowego, oczywiscie.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mfiel » 19 kwietnia 2007, o 10:05

Faktycznie lepsze są witaminy naturalne - ale z drugiej strony w ciąży organizm ma takie potrzeby, że preparaty są wskazane - zapotrzebowanie na żelazo, wapń, magnez jest spore.
Choć w końcu i tak wypada co jakiś czas zrobić badania krwi - więc ewentualne niedobory i tak wyjdą, ale może lepiej dmuchać na zimne?
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 19 kwietnia 2007, o 11:42

Owszem, ale w drugim trymestrze. Jka sie przed chwila dowiedziałam, nie tylko mój gin tak twierdzi.
A wapnia ci u mnie dostatek. nabiał to ja bym mogła w kółko. Warzywka też. :D :D
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 19 kwietnia 2007, o 18:07

Ja też witaminy wprowadziłam w ciąży w drugim trymestrze, a w pierwszym brałam tylko kwas foliowy i magnez (bo Mg akurat potrzebowałam). Potem wprowadziłam witaminy z polecenia gina. Z resztą była jesień/zima i brak naturalnych bomb witaminowych :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron