Teraz jest 28 marca 2024, o 12:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

plamienie???

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

plamienie???

Postprzez Kinia » 12 kwietnia 2007, o 14:07

potrzebuję fachowej pomocy:
Zapytałą mnie ostatnio uczennica, czy ma się niepokoić bo ostatnią miesiączkę miała od 19 lutego, a teraz od 8 kwietnie ma brązowe plamienie, które nie kojarzy jej się z tym, które zwykle ma na końcu miesiaczki. Brak normalnej krwi.
I najważniejsza info: ma 15 lat

Ja zinterpretowałam to tak, że możliwe, że jest to np. krwawienie śródcyklicznie i dlatego takie skąpe objawy. W końcu w tym wieku cykle bezowulacyjne zdarzają się całkiem często. W dodatku nie ma żadnych dolegliwości typu swędzenie, czy przykry zapach. No, ale obawiem się, czy czegoś nie przeoczyłam.

Pomóżcie proszę!!!
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez Kinia » 13 kwietnia 2007, o 17:19

czy nikt mi nie odpowie???
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez kasik » 13 kwietnia 2007, o 17:24

Kinia, z takimi rzeczami to niech uczennica idzie do ginekologa :wink: mysle, ze bez sensu szukac tutaj pomocy :roll:
kasik
 

Postprzez kajanna » 13 kwietnia 2007, o 17:32

Możliwe, że to kwestia młodego jeszcze organizmu - zdarzają się w tym wieku takie zawirowania, bo układ hormonalny jeszcze nie jest do końca dojrzały (miesiączki mają prawo regulować się przez dwa, trzy lata od menarche).
Pamiętam, że w liceum też miałam podobną sytuację - miesiączka się opóźniała, opóźniała, w końcu dostałam takie jakieś brunatne plamienie. :?
Skończyło się na wywoływaniu miesiączki, po którym wszystko z powrotem zaskoczyło.
No ale to takie trochę wróżenie z fusów - wyślij dziewczynę do gina.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roca » 13 kwietnia 2007, o 18:04

Też w swoich nastoletnich czasach miałam sytuację taka jak ta opisana przez Twoją uczennicę, jeśli coś takiego zdarza się sporadycznie, nie ma powodów do niepokoju, w końcu jej organizm nadal się rozwija.
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Kinia » 14 kwietnia 2007, o 21:05

Właśnie o to mi chodziło. Czy mam ją wysłać do gina, czy się jeszcze wstrzymać. Widzę ją raz w tygodniu, więc powiedziałam jej, że jeśli jeszcze ze 2 dni utrzyma się to plamienie, to żeby szła do gina. A jak się np. tego dnia skończy, to że może się wstrzymać.

hmmm...nie pomyślałam, ze może być potrzeba wywoływania miesiączki. W poniedziałek może jednak wyślę ją do lekarza.
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez kasik » 14 kwietnia 2007, o 22:26

przepraszam ze sie spytam, ale gdzie jest mama?
kasik
 

Postprzez Kinia » 17 kwietnia 2007, o 22:01

szczerze mówiąc, to chyba nie tam gdzie być powinna... niestety...
dobrze, jak dzieci wtedy potrafią porozmawiać z kimś innym dorosłym... no i jak dobrze trafią...
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez strzyga » 17 kwietnia 2007, o 22:48

musisz być naprawdę super jak uczennica do Ciebie z takim pytaniem przyszła :D
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kinia » 17 kwietnia 2007, o 23:53

dziękuję :) lubię "moje dzieci" ;) nawet nie sądziłam, ze tak się odnajdę jako nauczycielka :)

myślę, że prawda i miłość jednak pociągają... nawet, gdy młodzi się buntują. Taki wiek. Ale doceniają to, ze nie oszukuję ich, nawet narażając się na ich niezrozumienie i czasem głupie komentarze (kt. oczywiście ucinam...ale słyszę).
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez lotka » 1 czerwca 2007, o 22:27

Kobitki, a jeżeli takie plamienie zamiast normalnej miesiączki (która dotąd występowała regularnie i wyglądała normalnie) pojawia się teraz mi, 10 lat starszej od ww. uczennicy, to czy to jest powód do niepokoju? Okres spóźnia mi sie niewiele, zaledwie 3 dni (zawsze mam tak że się pojawia gdy spadnie znacząco tempka, co miało miejsce w 27 dc.). Bezowulacyjny cykl to nie był na pewno, bo wystąpił i szczyt śluzu i skok temperatury o 0,2 po nim i potem temperatury ładnie się trzymały na progesteronowym poziomie - wszystko b. czytelne. Liczyłam się nawet z ciążą, bo współżyliśmy w płodnym czasie, no ale spadła tempka, a teraz czekam i nie dość że z opóźnieniem to jeszcze pojawiają się zamiast okresu brunatne upławy..
Czy uważacie że to jest powód do niepokoju??
Dodam tylko że ten cykl o tyle różni się od poprzednich, że jest już w małżeństwie - do tej pory nie współżyłam.
lotka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 06:54
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Betsabe » 2 czerwca 2007, o 08:41

No jezeli wspolzylas w okresie plodnym, a okres Ci sie spoznia, to moze jestes w ciazy.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron