Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 05:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

higiena intymna panów

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez Ania x » 11 lipca 2007, o 12:02

Hej;)
jeśli chodzi o płyny od higieny, to moja ginekolog straszyła mnie nimi. I mówiła, że nawet nie wiem jak szkodzą jej pacjentkom. Następnie robiła tajemnicza minę i więcej nie chciała wyjawić. Polecała szare mydło :lol: lub ew. bezzapachowe mydła dla niemowląt. A jeśli chodzi o choroby skóry, jak już kiedyś pisałam, polecała metody naturalne, czyli podmywanie się jogurtem.

Moja kosmetyczka też unika kupnych kosmetyków.. Stara się zaopatrzać w produkty podstawowe typu gliceryna, olej rycynowy itp itd i sama sporządza ewentualne mieszanki. No i krytykuje olejki dla niemowląt, mówi, że tam jest dużo paskudztw.


Jeśli chodzi o zapachy, jak komuś brzydko pachnie lub odwrotnie jak ktoś tego nie czuje, nie ma co tego podważać. Bo to znaczy, że tak jest i żadna dyskusja tego nie zmieni. Nie dopatrywałabym się w żadną stronę nienormalności, bo musiałabym uznać sie w tej sferze za wyjątkowo nienormalną - na co dzień czuję intensywniej zapachy (szczególnie te brzydkie :( )niż reszta, co bywa czasem katorgą.

Jeśli chodzi o bieliznę piorę ją jakoś w 61 stopniach nie mieszając oczywiście kolorów bez względu na materiały.
Cóż przyznam, że niszczą się bardziej niż w 30 lub 40, ale nie jest tragicznie. Skarpetki tylko się kurczą.
Chyba niedługo przestawię się na te męża :lol:
W ten sposób pranie w 61 stopniach to podwójna nieoszczędność, ale przyznam, że tyle się namęczyłam wcześniej z moimi chorobami w miejscach intymnych, że wolę nie ryzykować. Zresztą mam wrażenie, ze w wyleczeniu mniej pomogły mi lekarstwa, a bardzie profilaktyka, podmywanie się jogurtem, pranie bielizny w wysokiej temp, itp itd.

Jeśli chodzi o bieliznę z poliestru szczególnie osoby, które mają dużo uplawów lub problemy ze stanami zapalnym skóry powinny jej unikać, również stringów (nawet tych bawełnianych).
Na róznych ryneczkach można kupić ładne majtki bawełniane też z elementami koronki, które nie odbiegają estetyką od sztucznych, a przy okazji są tańsze :)

Aha, duża ilość wydzieliny nie jest chorobą. Choć z własnego doświadczenia polecam regularne badanie się, bo wilgoć sprzyja różnym zakażeniom.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Poprzednia strona

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron