Teraz jest 2 maja 2024, o 05:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

hiperprolaktynemia i hiperandrogenizm

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

hiperprolaktynemia i hiperandrogenizm

Postprzez agusia » 1 czerwca 2004, o 08:20

Pod wpływem różnych dolegliwości zw z cyklem ( omdlenie, częste bóle głowy kilka dni przed rozpoczęciem nowego cyklu, podwyższoną prolaktyną i androstendronem- prolaktyna badana bez tzw. obciażenia)
a także niewielką torbielą w częsci pośredniej przysadki( lekarz neurolog powiedział, ze to kwestia endokrynologiczna, natomiast endokrynolog powiedział, ze mam się tym nie martwić) endokrynolog stwerdził u mnie niewielką hiperprolaktynemię i hiperandrogenizm- prawdopodobnie pochodzenia nadnerczego ( przyczyna według niego leży w zwiększeniu sie hormonów meskich i moim niskim wzrostem- m60). Przepisano mi bromergon najpierw 1/4 tabletkę na noc, a codziennie mam zwiększać dawkę o 1/4. Jestem narzeczoną, a za 5 miesiecy będę mężatką :) :)
Uczę sie nPR-u i zapisane mam już 4 cykle, zauważyłam, ze przeważnie mam tylko 6-8 dni podwyższonej temperatury. 2 razy miałam 10 dni, cykle trwały 28-30 dni, raz 43 dni. Na moje pytanie do pana doktora jak długo mam brać Bromergon to powiedział, ze cały czas. No, ale na ulotce napisane jest, ze przez kilka miesiecy. Nie wiem czy brać ten lek teraz, czy czekac okresu małzeńskiego. Trochę sama nie wiem co robić. Czy ten lek rzeczywiście bierze się na tak długi okres czasu?
pozdrawiam, trochę to wszystko zagmartwane, ale chyba tak się czuję :?
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez kakoz » 21 czerwca 2004, o 10:13

Ja podczas brania bromergonu b.zle sie czulam-mialam zaslabniecia i wymioty.Kiedy powiedzialam o tym lekarzowi kazal mi zmniejszyc dawke o polowe. Stwierdzilam, ze jest kretynem i przestalam brac to "lekarstwo".W tym samaym czasie zaszlam w ciaze, choc mowil, ze przy hyperprolaktynemii nie ma na to szans. No, ale u mnie nie bylo problemow endokrynologicznych z przysadka. Teraz moja bratowa lyka bromergon na uregulowanie cyklu i nie ma takich sensacji jak ja. Radze odwiedzic jeszcze kilku lekarzy-co najmniej trzech. Nie zdziw sie jesli kazdy powie ci co innego. Wybierz tego, ktory wzbudzi w tobie zaufanie!
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziczka » 2 października 2004, o 22:24

agusia,
tak, wiele kobiet bierze bromergon latami, zwłaszcza przy hiperprolaktynemii spowodowanej guzem przysadki.
Nie napisałaś, jak bardzo masz podwyższona prolaktynę; od tego może dużo zależeć.
Ja na Twoim miejscu zaczęłabym brać bromergon od razu, zwłaszcza że nie wiadomo, jak Twój organizm zareaguje.
Czy lekarz powiedział Ci, kiedy masz ponownie zbadać prolaktynę? Nie czekaj z tym dłużej niż dwa miesiące.
I w ogóle dbaj o siebie:
- obserwuj cykl, notując długość fazy poowulacyjnej;
- zwracaj uwagę na działania niepożądane bromergonu (mdłości, wymioty, zawroty głowy, uczucie "zatkanego nosa");
- mierz ciśnienie, zwłaszcza jeśli normalnie masz niskie.
I ze wszystkimi nieprawidłowościami dzwoń do lekarza.
dziczka
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 października 2004, o 20:29

Postprzez kukułka » 27 października 2004, o 18:08

Co do pytań 1,2,3,4, to niestety nie wiem, ale "Hypofunctio ovariorum" to niedoczynność jajników.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Emilia » 31 marca 2005, o 20:20

Ja mam hiperprolaktynemie czynnosciowa.
Pani doktor przepisala Norprolac, ale nie zamierzam go na razie wyprobowac, bo mam niechec do wszelkich sztucznych lekow po tym, jak zaszkodzily mi pigulki antykoncepcyjne.
Znalazlam stronke o lekach ziolowych:
http://www.mamo-tato.pl/article_show.ph ... =1&ss_id=3
Castagnus i Agufem maja obnizac poziom prolaktyny i to skonsultuje z lekarzem, a wybieram sie do lekarza z Wirtualnej Przychodni.

Ze strony:
http://www.borgis.pl/czytelnia/med_rodz/2003/02/06.php
Leki na obnizenie poziomu prolaktyny:
-bromokryptyna (Parlodel, Bromergon, Bromocorn) ma wiele niepozadanych skutkow ubocznych,
-pergolid (Permax) podobnie jak bromokryptyna,
-quinagolid (Norprolac) - troche mniej skutkow ubocznych, skutecznosc podobna jak dwoch poprzednich,
-cabergolina (Dostinex) - najmniej skutkow ubocznych, wieksza skutecznosc od pozostalych.
Emilia
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 01:34

Postprzez Emilia » 31 marca 2005, o 21:46

Jeszcze lek homeopatyczny na hiperprolaktynemie:
Lac caninum 9 CH jeden raz dziennie.
Emilia
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 01:34

Postprzez Kręciołek » 1 kwietnia 2005, o 11:40

Homeopatia nie jest popierana przez Kościół.

Poczytaj sobie:

www.adonai.pl/index.php?id=zagrozenia/z8.htm - 16k

www.adonai.pl/index.php?id=zagrozenia/z6.htm - 16k
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » 2 kwietnia 2005, o 11:19

Wskazane artykuły są wyrazem poglądów redakcji jednego z katolickich pism, nie zaś oficjalnym stanowiskiem Kościoła, choc oczywiście skłaniają do przemyślenia kwestii związanych z homeopatią.

Prosiłbym o ograniczenie sie do głównego tematu wątku i nierozwijanie dyskusji na temat homeopatii.

Jeśli chodzi o hiperprolaktynemię, to mogę tu przytoczyć znane mi zalecenie lekarskie dotyczące pierwszego etapu leczenia, przed ewentulanym podjęciem decyzji o zastosowaniu któregoś z wymienionych już przez Emilię leków:

- od początku cyklu do końca fazy temperatur niższych: magnez (3 razy dziennie po 1 tabl.), witamina A+E (2 razy dziennie po 1 tabl.)
- od początku fazy temperatur wyższych do końca cyklu: magnez (3 razy dziennie po 2 tabl.), witamina B6 (3 razy dziennie po 1 tabl.), witamina C 0,2 mg (2 razy dziennie po 1 tabletce)
- dodatkowo można przyjmować Castagnus lub Perionorm

Taka kuracja musi być stosowana systematycznie przez 3 miesiące. Jeśli nie przyniesie rezultatu, do lekarza należy decyzja o leczeniu hormonalnym i tutaj jest wybór pomiędzy najpowszechniej stosowanym (i najtańszym) Bromergonem, który jednak może być niezbyt dobrze tolerowany przez organizm, a nowszymi, ale też droższymi lekami, które są lepiej tolerowane.

Najlepiej więc znaleźć lekarza, do którego będziemy mieć zaufanie, i słuchać go, zamiast działać na własną rękę lub na zasadzie:"jedna pani drugiej pani..."

Zparaszam do naszej Wirtualnej Przychodni:
http://www.lmm.pl/przychodnia/lista1.html
pozdrawiam
admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron