Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 09:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Sterovag

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Sterovag

Postprzez sagitta » 27 stycznia 2007, o 18:48

Lekarz zlecił mi globulki Sterovag na lekką infekcję pochwy. W ulotce jest napisane, że wskazaniem jest też nadżerka (następuje epidermizacja nadżerek) ale lekarz o tym nie wspomniał. Na nadżerkę proponował od razu krioterapię. Czy te globulki to może być próba mniej inwazyjnego leczenia, o którym mi nie powiedział, czy są tak słabe, że raczej nie ma szans? Pytam, bo zastanawiam się czy się domagać próby z globulkami/wybrać się do innego lekarza.
Pytanie drugie: przy takich globulkach nie można współżyć? (Czy się mylę :roll: ?)
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pysia74 » 27 stycznia 2007, o 23:38

Sagitto, ja mając nadżerkę brałam Sterovag, razem z jeszcze jednym lekiem, bezpośrednio przed jej usunięciem. Tylko że rolą sterovagu miało być wyłącznie poprawienie wyniku cytologii (II gr.-stan zapalny) przed leczeniem nadżerki, na które gin też od początku zaproponował mi inną metodę niż te globulki. O tym, że mogłoby się coś poprawić z tą nadżerką po samym Sterovagu, nie wspomniał ani słowem (i też nic się nie poprawiło).
Odnośnie drugiego pytania - nie mam pojęcia, nie pytałam wtedy o to lekarza, wiedząc, że i tak nie będę się przez najbliższy czas widzieć z mężem..
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez NB » 29 stycznia 2007, o 10:25

Zależy jaka to jest nadżerka, czy prawdziwa, czy też rzekoma.Sterovag w kazdym razie jest potrzebny do wyleczenia stanu zapalnego.

Aby kuracja była skuteczna nie powinno się współżyć, ze względu na ciągłe podrażnienie pochwy i szyjki macicy oraz możliwość przenoszenia infekcji .
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron