Teraz jest 2 maja 2024, o 18:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co to?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Co to?

Postprzez kukułka » 25 stycznia 2007, o 19:45

dziewczyny, co to jest? 21 dc, ból jak na @, około 10 dc był ból najprawdopodobniej owulacyjny, cykle zawsze 28-20 dni. Ból straszny, momentami jakby sie chciało wymiotowac, choć to nei żoładek, tylko ból jak na @. zwykle miałam takie cos w dzień@, w tym samym momencie co @. Objawów PMS nigdy nei miałam. o co chodzi? ciezko ten ból wytrzymać momentami. Odwołana owu czy co?
Wykresów nie posiadam.to na pewno ból w "babskich" okolicach i sprawach. Mój organizm i wyczucie moje w stsounku do niego jednoznacznie wyczuwa takie rzeczy. Jakies 2 lata temu miałam robione USG tych wszytkich kobiecych spraw. Kilka razy. i było OK.
Czy owu była na 100 proc to Bóg jeden raczy wiedzieć. Moze ból był, a owu nie było, a teraz jets własciwa owu? A mzoę po odstawieniu tabletek organizm tak wariuje? Tylko jak to uzasadnić? (to drugi cykl po tabletkach).
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Kręciołek » 25 stycznia 2007, o 22:16

Kukułko, kilka dni temu pytałam o to samo, bo tez tak mam i to od samej owu...
A co do Ciebie to jesli to cykl po tabletkach to może @ będzie szybciej i juz boli?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 26 stycznia 2007, o 08:39

Ten cykl jets drugi po tabletkach, a ból mi sie przesunął w okolice jajnika i zmniejszył sie, choc rano był nie do wytrzymania.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez NB » 26 stycznia 2007, o 10:00

Warto pójść do lekarza, bo może być torbiel na jajniku.
A czesem nerki tak dają znać o sobie.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 26 stycznia 2007, o 10:29

Prezszło mi. trwalo od wczoraj południa do dziś rana, w nocy nie bolałao i przeszło. A torbiel boli? Tego nei wiedziałam? To sie leczy czy samo sie wchłania?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez asikp » 26 stycznia 2007, o 11:19

Kukułko najprawdopodobniej twój organizm wraca do normy po odstawieniu tabletek. Nie wiem jak u ciebie to bedzie przebiegac ale cykl tez będzie mógł ci wariowac do około 6 miesięcy.
Tabletki niweluja wszystkie niedogodności kobiece i łatwo się od nich odzwyczaić. jednak gdy będą się nasilać lub będą cię niepokoić zgłoś się do lekarza.
pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez milgosia » 26 stycznia 2007, o 14:09

Kukułko, spokojnie, myslę, że asip ma dużo racji. Jeśli jednak ból będzie się utrzymywał i mocno dokuczał, to warto odwiedzić lekarza.

Jeśli chodzi o torbiel, to faktycznie częstym objawem jest dotkliwy ból i zatrzymanie miesiączki, ale nie zawsze tak jest, czasem torbielki tworzą się niezauważalnie i równie niezauważalnie znikają i bynajmniej nie jest to rzadkie zjawisko. Ostatno rozmawiałam z panią gin, która robiła mi usg, powiedziała, że nie zawsze trzeba włączać leczenie hormonalne, czasami niezbyt duże torbielki same się wchłaniają do 3 miesięcy, więc nie bój się na zapas. Ja miałam podejrzenie tobrielki, a na usg okazało się, że to pęcherzyk Graffa, który zaczął rosnąć i dawał znać o sobie jeszcze przed ostatnią miesięczką.
Przyznaję, że leczenie hormonalne jest tu godne rozważenia, a decyzję czy to czy tamto podejmuje się indywidualnie.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kukułka » 26 stycznia 2007, o 15:30

e, no chyba hormonów nei ma potrzeby bra.c. brałam 1.5 roku anykoncepty.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron