Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 09:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Cytologia- pytanie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Cytologia- pytanie

Postprzez sylwik81 » 19 stycznia 2007, o 19:23

Czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza wynik badania: grupa II+ zmiany nienowotworowe,zmiany odczynowe związane z zapaleniem i naprawą ??

Pozdrawiam
sylwik81
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 listopada 2006, o 12:24
Lokalizacja: Łódź

Postprzez abeba » 19 stycznia 2007, o 22:45

że masz infekcję i trzeba ją leczyć.
raczej niegroźnie
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez sylwik81 » 20 stycznia 2007, o 12:40

Dzięki bardzo.Ale czy to jest groźne gdybym była w ciąży bo gin powiedziała że nie ma przeszkód żebyśmy się starali o dzidzię, ale wtedy to dopiero zrobiła cytologię. Nie miała wyników. Powiedziała że mam przyjść jak się uda zajść w ciąże.

Pozdrawiam
sylwik81
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 listopada 2006, o 12:24
Lokalizacja: Łódź

Postprzez NB » 22 stycznia 2007, o 11:58

Groźnie to nie jest ale najpierw trzeba wyleczyć stan zapalny. Jakkolwiek współżycie gdy kobieta ma ów stan jest niewskazane.[/img]
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AnnaJo » 5 marca 2007, o 18:47

podbijam temat.

odebrałam własnie badanie cyt. robione kilka miesięcy temu :oops: w ramach programu profilaktycznego i prosze o pomoc w zrozumieniu wyniku.

jakośc rozmazu- obecnośc artefaktów
ocena generalna obraz cytologiczny- nieprawidłowy
stopień cytologiczny wg Papa II
wynik nieprawidłowy z powodu- zakażenie bakteryjne :cry:
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez sylwik81 » 6 marca 2007, o 14:34

Grupa II to nie jest nic złego, jest to najczęściej występujący wynik cytologii. A jeżeli chodzi o resztę wskaźników to idź do gina. Lekarz na pewno przepisze Ci jakieś leki. Poza tym pamiętaj o higienie, stosuj płyn do higieny intymnej taki zapobiegający staną grzybicznym. Ja stosuje Ziaja - rumiankowy i się sprawdza. Słyszałam też, że wpływ ma rodzaj bielizny jaką nosimy, powinna być bawełniana. Spodnie nie powinny być obcisłe. W czasie leczenia raczej wystrzegać się współżycia.
sylwik81
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 listopada 2006, o 12:24
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AnnaJo » 6 marca 2007, o 14:40

dzieki sylwik za odpowiedź.

uzywam płynów do higieny intymnej, teraz kupiłam sobie taki z kwasem mlekowym AA, do gina ide w czwartek, najbardziej martwi mnie jednak ostatnia czesc twojej odpowiedzi :cry:
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez NB » 9 marca 2007, o 19:18

Żeby leczenie było skuteczne, wskazana jest wstrzemięźliwość. Albo się wyleczysz porządnie, albo infekcja będzie nawracała.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AnnaJo » 9 marca 2007, o 19:38

byłam u ginekologa, obejrzał szyjkę- stan zapalny, ale nie rozległy, zrobił jeszcze raz cytologie, znowu wyszła II, artefakty z poprzedniego badania, to mogły byc np. farfocle ze szczoteczki, która sie pobiera materiał, albo kurz na szkiełku, albo coś innego, zapisał mi gynalgin, 10 dni rano i wieczorem.

dzieki za waszą pomoc
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez olno » 15 marca 2007, o 09:43

U mnie z cytologią było tak, że moja ginekolog pobrała materiał do badania i powiedziała mi że w zasadzie nic gołym okiem nie widać (zmiany na szyjce i inne) więc pewnie to będzie grupa I lub II w zależności jak temu panu (co robi analizę) będzie wygodniej.
Ten pan zaliczył mnie do grupy I :)
Chyba nie trzeba się tym aż tak martwić, bo to zależy od rzetelności badającego...
olno
 


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron