Teraz jest 3 maja 2024, o 03:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

choroba a ciałko żółte

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

choroba a ciałko żółte

Postprzez kajanna » 28 listopada 2006, o 10:53

W tym cyklu byłam chora w okresie okołoowulacyjnym, brałam sporo lekarstw, naprawdę kiepsko się czułam. I teraz zastanawiam się, czy to mogło spowodować wykształcenie się felernego ciałka żółtego?
Bo przed okresem miałam cztery dni plamień (zawsze tylko jeden), choć faza lutealna była normalnej długości.
Dodam, że kilka cykli temu miałam oznaczany progesteron i był w górnej granicy normy.
Czy miałyście takie przypadki, że wskutek choroby pojawiły się plamienia, ewentualnie faza lutealna się skróciła? Innymi słowy mam się martwić, czy nie?
Ostatnio edytowano 1 grudnia 2006, o 14:21 przez kajanna, łącznie edytowano 2 razy
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 28 listopada 2006, o 10:56

Mi się kidyś zdarzyło - choroba w okresie okołoowulacyjnym i faza lutealna - 7 dni.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 28 listopada 2006, o 14:49

U mnie to naprawdę trudno wyczuć. Raz miałam gorączkę w okresie okołoszczytowym (2 dni i w przeddzień szczytu), ale tempki potem wróciły do normy (tzn. były jak trzeba na poziomie wyższym) i faza lutealna wypadła równo 11 dni, czyli moja dolna granica (norma u mnie to 11-13). Innym razem gorączka wypadła podczas tzw. trójki tempek, (tzn. pierwszy dzień wyższej, dwa dni gorączki i kolejne dwie wyższe, trzecia wyższa o 0.2 C od poziomu podstawowego) i faza lutealna 1# dni (!!!). To było bardzo dziwne, bo akurat było złapałam poważne choróbsko, zapalenie płuc i leżałam 2 dni, z antybiotykiem na bazie penicyliny o nazwie Zinnat, który miałam brać przez 10 dni (czyli właśnie przez całą fazę lutealną)+ tabletki na kaszel -Mocosolvan. I po drodze akurat w tej fazie lutealnej miałam swój ślub z weselem, czyli kolejny zaburzacz cyklu. A tu masz babo placek, wyszło równiutko 13 dni! Ale wtedy brałam magnez 2X dziennie.

Jeśli natomiast raz sypiałam w III fazie po 5-6 godzin (zamiast standardowego 7-8), to miałam fazę tylko 10 dni, a jak miałam kilka nocek prawie pod rząd nieprzespanych w II fazie, to jajeczko chyba się zbuntowało i III faza trwała tylko 9 dni... To samo, jak piłam kawę... jakoś tak wypadało, że mniej więcej jedna filiżanka skracała mi III fazę o jeden dzień... No ale to nie musi być regułą dla każdego ;). Kawowiczki niech coś o tym poopowiadają ;).

Od tamtej pory staram się spać 7-8 godzin, a jak nie daję rady, bo mam coś pilnego, to dosypiam w ciągu dnia. Unikam też kawy, rzadko pozwalam sobie na herbatę, choć bardzo ją lubię ;( i regularnie biorę witaminki.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kajanna » 28 listopada 2006, o 18:50

Hm, gorączki nie mialam i wykres nie był zaburzony - temperatura pięknie skoczyła o kilka kresek.
Kawy prawie nie pijam.
No nic, zobaczę jak będzie w przyszłym cyklu, najwyżej do listy łykanych suplementów dodam jeszcze magnez, chociaż wolałabym nie, bo podobno zmniejsza ilość śluzu.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 29 listopada 2006, o 13:54

Kajanna, ja w tamtym zaburzonym cyklu też chyba nie miałam gorączki, ale miałam wirusowe zapalenie rogówki, ogólnie czułam się fatalnie (polegiwałam w lóżku) i brałam mnóstwo różnych leków. Poczekaj i zobacz. Jesli to bedzie się powtarzac bez przyczyny, to wtedy bedziesz się martwić.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron