Teraz jest 28 marca 2024, o 13:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Obfite krwawienie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Obfite krwawienie

Postprzez Rona » 19 listopada 2006, o 16:21

Okres przyszedł bardzo regularnie - niemalże jak w zegarku (31dc). Drugiego dnia koszmarnie bolał mnie brzuch (nigdy wcześniej nie miałam takich problemów), trzeciego dnia natomiast dwukrotnie miałam coś na wzór krwotoku - w ciągu jednej chwili miałam totalnie przemoczoną podpaskę i ubranie, przebrałam się i za moment to samo.. Oprócz krwi zauważyłam też nieco więcej niż zwykle skrzepów. Trochę mnie to przeraziło. Co sądzicie na ten temat? Czy ktoś miał coś podobnego? Czy powinnam skontaktować się z lekarzem?
Rona
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 lipca 2006, o 17:34

Postprzez parsley » 19 listopada 2006, o 20:15

Nie martw się na zapas, ale dla pewnosci jak najszybciej odwiedź lekarza ginekologa. Pozdrowionka.
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

Postprzez milgosia » 19 listopada 2006, o 23:34

Słyszałam o przypadku o podobnych objawach, ale dużo bardziej nasilonych, bardzo silne bóle podczas miesiączki oraz długie i obfite krwawienia, 10 podpasek zużytych w ciągu godziny (!!!). Najpierw kobieta dostała jakieś leki hormonalne, trochę pomogło, ale po tułaniu się po różnych ginekologach wreszcie trafiła do szpitala (!) na USG, które wykazało 2 mięśniaki macicy. Oczywiście u niej te objawy były dużo gorsze, niż te, o których Ty piszesz, ale lepiej zrób USG, bo wydaje mi się, że takie nagłe krwotoki (w ciągu sekundy podpaska przemoczona od góry do dołu) nie są normalne. Jeśli lekarz będzie się wykręcał od wypisania skierowania na USG, to zrób prywatnie, koszt ok 40 zł, zwłaszcza, jeśli od dawna nie robiłaś. Powiedz na badaniu co Ci dolega i co możesz podejrzewać, a badanie będzie dokładniejsze (mięśniaki są na początku trudno zauważalne, może jak coś zasugerujesz, to pani/pan doktor bardziej się postara?). Opłaca się, jeśli to nic poważnego, to się uspokoisz, a jeśli tak, to lepiej od razu zareagować. Dodam, że kobieta usunęła jeden mięśniak, drugi na razie nie, ale samopoczucie zdecydowanie jej się poprawiło.
Ostatnio edytowano 3 czerwca 2008, o 18:43 przez milgosia, łącznie edytowano 2 razy
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pysia74 » 20 listopada 2006, o 04:23

Rona, jako była posiadaczka mięśniaka oraz identycznych objawów jak opisujesz, mogę dodać tylko, byś skorzystała z rady Milgosi i przedstawiła swój problem lekarzowi specjaliście, który powinien m.in. wykonać dokładne badanie usg w celu wykluczenia, czy to aby nie mięśniak. Myślę też, że nie byłoby dobrze odkładać tej wizyty na później, zwłaszcza gdyby krwawienia o podobnym charakterze pojawiały się jeszcze w kolejnych cyklach. Ja odkładałam i to był mój błąd.
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez Rona » 20 listopada 2006, o 19:31

Bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź. Już się zarejestrowałam do lekarza - niestety muszę na wizytę poczekać dwa tygodnie. Faktycznie lepiej za wczasu sprawdzić, co i jak..
Rona
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 lipca 2006, o 17:34

Postprzez fresita » 20 listopada 2006, o 22:39

Rona nie musza to byc od razu miesniaki, ja tez mialam bardzo obfite krwawienia(tylko ze ja to inny typ- poporodowy), lekarz powiedzial, ze to przez zaburzona gospodarke hormonalna, teraz juz mi sie reguluje wszystko. ale oczywiscie trzeba pojsc do lekarza i jak najbardziej na usg :)
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 20 listopada 2006, o 23:08

fresita napisał(a): ja tez mialam bardzo obfite krwawienia(tylko ze ja to inny typ- poporodowy), lekarz powiedzial, ze to przez zaburzona gospodarke hormonalna, teraz juz mi sie reguluje wszystko.

O, to u mnie chyba podobnie. Też się zbieram do lekarza, choć jeszcze chcę zobaczyć, co będzie dalej. Póki co, to miniona miesiączka była bardzo bardzo obfita. A była to druga po porodzie.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sagitta » 21 listopada 2006, o 10:55

Też tak miałam. Druga miesiaczka po porodzie - istny potop, nie wiedziałam, że cos takiego jest mozliwe. Ale samo się uregulowało, tylko mniej skąpe mam okresy niz przed ciąża.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 21 listopada 2006, o 21:08

Dzięki, dziewczyny, to znaczy, że chyba jestem w miarę normalna jeśli chodzi o te poporodowe miesiączki :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez monikar » 22 listopada 2006, o 13:21

Nie martw się Mysza po porodzie tak zazwyczaj bywa, że krwawienia bywają obfitsze albo wręcz przeciwnie- jeszcze wszystko wroci do normy.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 22 listopada 2006, o 16:00

Dziewczyny, ale mnie nastraszyliście. Jeszcze nie mam @, ale jak poczytałam o Waszych przypadkach to się boję. Czy tak obfite @ po porodzie to norma?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron