Teraz jest 7 maja 2024, o 08:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Badanie dziewicy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Badanie dziewicy

Postprzez raija » 11 listopada 2006, o 12:12

W jaki sposob przeprowadza sie badanie ginekologiczne u dziewicy? Czy zawsze wykonuje sie je przez odbyt czy sa jakies sytuacje, gdy lekarz moze zbadac normalnie przez pochwe? Wydaje mi sie, ze jak bylam 1 raz u ginekologa to pani doktor badala mnie normalnie. Czy to znaczy, ze nie mam blony dziewiczej? Czy jesli teraz bede szla do lekarza to moge go zapytac o to jaka jest moja blona, o ile w ogole jest?
raija
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 lutego 2006, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez novva » 11 listopada 2006, o 13:01

Oczywiście, że możesz zapytać! Czasami błona jest tak ułożona, że prawie nie stanowi bariery. Moja pani ginekolog nawet próbowała mi kiedyś zrobić USG TV - delikatnie i tylko do momentu, kiedy poczuję, że boli i przeszkadza.
novva
 

Postprzez Dotka » 11 listopada 2006, o 15:43

Ja też jestem dziewicą i przy badaniu lekarz stwierdził, że otwór w błonie jest na tyle duży, że można badać normalnie przez pochwę. Tak więc badanie przez odbyt nie jest zasadą u każdej dziewicy, a tylko wtedy, gdy błona uniemożliwia badanie przez pochwę.
Dotka
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 listopada 2006, o 19:03

Postprzez Amazonka » 12 listopada 2006, o 12:33

Ja też w stanie dziewiczym byłam badana przez pochwę, bez większej atencji, delikatności. O innych metodach nie było mowy, wrrr...
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasik » 12 listopada 2006, o 14:22

no to jest akurat sprawa indywidualna...ale nie zapomne mojej zalamanej w liceum kolezanki, jak przyszla od gina a on ja prez odbyt chcial badac, tylko ona nie zalatwila sie wczesniej i wyslal ja do domu :lol: :lol: :lol:
kasik
 


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron