Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 09:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

macica łukowata?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

macica łukowata?

Postprzez Roca » 10 listopada 2006, o 15:12

Bardzo proszę o wyjaśnienie co oznacza określenie "macica łukowata" i czy może być ona przyczyną problemów z poczęciem?
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Betsabe » 10 listopada 2006, o 20:24

Macica łukowata to inaczej macica siodełkowata.

Jest to jedna z wad anatomicznych/rozwojowych macicy, spowodowana niepełnym zrośnięciem przewodów okołośródnerczowych, która jest widoczna w postaci ugięcia dna macicy w jego środkowej części - to tak na podstawie definicji...

Wady macicy generalnie mogą przyczyniać się do poronień, jak również do trudności w zajściu w ciążę, porodów przedwczesnych czy nieprawidłowych ułożeń płodów.

Niektóre wady macicy można korygować podczas histeroskopii (np. przegrodę macicy), laparoskopii czy coraz rzadziej chyba laparotomii.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Aga17 » 10 listopada 2006, o 21:02

a u mnie lekarz stwierdził macice dwusieczna, cos takiego, dokladnie nie pamietam,
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Roca » 11 listopada 2006, o 10:51

[quote="Aga17"]a u mnie lekarz stwierdził macice dwusieczna, cos takiego, dokladnie nie pamietam,[/quote]

a może dwurożną? Ale rozumiem, że u Ciebie wszystko się dobrze skończyło?
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Aga17 » 11 listopada 2006, o 21:02

a no tak :oops: dowiedziałąm sie dopiero na pierwszym usg:) kiedy lekarz chciał potwierdzić ciąze( 4 tc) pytałąm go czy to ma jakis wpływ na przebieg ciąży, powiedział ze moge być krwiawienia, ale nic nie było cała ciaża nienaganie.
to przy takiej budownie trudniej zajsc w ciąże?
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Roca » 11 listopada 2006, o 22:55

Przeraziło mnie tylko to co napisała wcześniej Betsabe, tym bardziej, że nie znalazłam żadnych informacji dotyczących wpływu budowy macicy na zajście w ciążę.
Mnie lekarz powiedział, że przy macicy dwurożnej mogą być problemy z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem. U mnie przy USG stwierdził łukowatą i powiedział, że to po prostu taka "uroda" i nie powinno być problemów, niestety od kilku cykli próbujemy,a ciąży nie ma, choć nie wiem dokładnie czy ma to związek z budową macicy. Pozdrawiam.
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Aga17 » 13 listopada 2006, o 08:13

myśmy sie stsarali troszeczke zanim zaszłam w ciąze, a czy to miało wpływ to nie wiem, ale lekarz mi tak smo powiedział taka uroda;)
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron