Teraz jest 23 kwietnia 2024, o 23:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

komu pomogła laparoskopia?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

komu pomogła laparoskopia?

Postprzez dzolka » 4 listopada 2006, o 15:01

witajcie,
czy są wsród was dziewczyny lub kobietki które znacie które bezskutecznie starały się o dzieciątko i po zabiegu laparoskopii udało się zajść w ciążę? Czy ten zabieg pomaga w zajściu w ciążę? To bardzo ważne dla mnie, bliska mi koleżanka po 2 latach prób idzie na taki zabieg, ale nie wiąże z tym żadnych nadziei, ja czuję że ten zabieg może jej pomóc, chciałabym podeprzeć się optymistycznymi przykładami dziewczyn które po laparo są szczęśliwymi mamusiami...
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez novva » 4 listopada 2006, o 18:14

Zobacz tu: http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t ... paroskopia
Ja dopiero czekam na laparo, ale mam nadzieję, że pomoże. Pozdrów znajomą i niech się nie boi! Bedzie dobrze.
novva
 

Postprzez dzolka » 4 listopada 2006, o 21:09

novva dziękuję, już wcześnij czytałam ten wątek...dziewczyny piszą o obawach przed zabiegiem ale nie ma ciagu dalszego - czyli jakie "efekty w praktyce". Może jak znajdą ten temat to coś napiszą... proszę o odp. Kiedyś agulla chyba pisała że po laparoskopii zaszła w ciążę ale nie mogę znaleźć tego postu.
Moja przyjaciółka spodziewa się @ za jakieś dwa tyg, kazano jej przyjść po skierowanie do szpitala jak tylko dostanie @ i na pocz. cyklu będzie zabieg.
pozdrowienia
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez misiacz » 4 listopada 2006, o 21:20

Cześć,

co prawda sama nie miałam laparoskopii, ale był czas, że miałam wskazania do zabiegu gdyby leczenie farmakolog. nie pomogło; na szczęście pomogło, a w tym czasie kiedy laparo mi
"groziła" czytałam b. dużo na ten temat i poznałam wiele kobiet, którym po laparo udało się zajść.
Ten zabieg nie tylko pozwala zobaczyć, co się dzieje w narządzie rodnym, jajnikach, jajowodach (laparosk. zwiadowcza), ale także pozwala lekarzowi od razu działać, gdy np. okazuje się że są jakieś zrosty w jajowodach, są usuwane, a właśnie zrosty potrafią skutecznie uniemożliwiać zajście w ciążę. Ten zabieg pozwala też zdiagnozować chorobę, która czasem jest przyczyną niepłodności - endometriozę, a wtedy można skutecznie leczyć (i w trakcie laparo - operacyjnie, i potem farmakologicznie). Na pewno laparoskopia zbliży Twoją koleżankę do upragnionego celu - macierzyństwa. Wszystkiego dobrego :)
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez novva » 5 listopada 2006, o 12:34

dzolka napisał(a):Kiedyś agulla chyba pisała że po laparoskopii zaszła w ciążę ale nie mogę znaleźć tego postu.

Np. w tym wątku pisała. Mam nadzieję, że mnie nie zabije ;)
novva
 

Postprzez dzolka » 5 listopada 2006, o 14:05

misiacz - oby spełniło sięto co piszesz! dzieki!
novva - dzieki za linka :-) też znalazłam posta którego szukałam - ale i tak klapa bo tam nie napisane jaką operację miała agulla mogę sie tylko domyslać że to laparo. Zostaje czekać aż agulla dopadnie ten temat, poczyta i sama odpowie :D a post którego szukałam jest w temacie o niepękających pęcherzykach sprzed dwóch lat który podciagnęłam do góry i zadałam tam też pytanko o "pregnyl a LUF".
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez agulla » 23 listopada 2006, o 00:45

nie zabije ;)
ja wprawdzie nie miałam laparo tylko zwykłe cięcie ale to głównie dlatego że już miałam drogę przetartą czyli jedną bliznę na brzuchu i w tym samym miejscu mnie cięto a po drugie to było 6 lat temu i laparo nie było jeszcze tak bardzo powszechne jak dzisiaj
ale pomogło jak najbardziej :)
pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron