Teraz jest 28 marca 2024, o 18:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Długi okres

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez milgosia » 11 stycznia 2007, o 15:18

Ja bym najpierw brała intensywnie magnez przez 3-4 miesiące (3X dziennie), w I fazie witamina A+E 2X dziennie, w II fazie wit. C 2X dziennie. Mi tak wczoraj zaleciła pani ginekolog, fazę lutealna jak juz wczesniej pisalam mam 11-13 dni. Jak by nie pomagało, wtedy przejść na hormony. I zrobić wczesniej ewentualnie dodatkowe badania, czy to plamienie nie jest wynikiem czegoś innego...

Trochę na zasadzie: jak łagodniejszy środek nie pomoże, to wtedy dopiero wytoczyc ciężkie działo.

Moze poszukaj w swojej okolicy pani ginekolog, ktora zna sie na metodach objawowo-termicznych? Ja ostanio trafiłam do dr Szczawińskiej (Pro Human Vita, Kraków) i nie żałuję, choć wizyty sa płatne. Obejrzała porządnie moje cykle, powiedziała co i jak, rozwiala moje wątpliwości, PORZĄDNIE i DELIKATNIE zbadała (poprzednia ginka nawet nie kiwnęła palcem, tylko powiedziała, że "to się czasami zdarza" i coś tam przepisala), powiedziała co podejrzewa i zaznaczyła, ze byc może zajdzie konieczność włączenia hormonów, ale najpierw intensywna kuracja witaminowa.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Amazonka » 11 stycznia 2007, o 15:42

Miłogsia, ja też mam fazę lutealną 11-13 dni. Z tego powodu bylas u lekarza? Leczysz sie?[/list]
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez olno » 11 stycznia 2007, o 15:45

Jedyne co miałam zrobione to zwykłe badanie ginekologiczne, nie mam żadnych torbieli i wszystko jest w normie...
Poza tym co jeszcze bardziej mnie dziwi, to to że tym razem okres przyszedł normalnie i trwał "normalnie" tzn 7 dni...
Milgosiu mogłabyś mi rozwinąć twoją wypowiedź?
Dlaczego brać magnez to już wiem (wałkowałyśmy to wcześniej :wink: ) ale resztę witamin?
Na co one wpływają w poszczególnych fazach cyklu?
W tym cyklu, jak rozpoczął mi się okres zaczęłam brać żelazo i myślę że troszkę pomogło... (ukłony w stronę asikp)
olno
 

Postprzez fiamma75 » 11 stycznia 2007, o 16:01

olno napisał(a):Zaraz zaraz...
Chyba źle się wyraziłam lub źle mnie zrozumiałyście 8)
Już rozwijam wątek:
Ginekolog chciał mi przepisać tabletki antykoncepcyjne ale gdy nie widział zbytniego entuzjazmu z mojej strony postanowił przepisać mi Orgametril.


A to przepraszam, zrozumiałam, że ttraktujesz Orgametril jako tabletki antykoncepcyjne.
moja mama w latach przejściowych brała ten lek.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez olno » 11 stycznia 2007, o 18:23

Fiamma75, Twoja mama brała go na długie @ ?
Pomogło?
olno
 

Postprzez milgosia » 11 stycznia 2007, o 20:03

Ja w tym cyklu mialam lekkie, choć dość długie plamienie w III fazie, która jeszcze się nie skończyła, co mnie niepomiernie dziwi (15 dc, przy mojej 13 dniowej fazie)... Ciąża raczej wykluczona, co potwierdziła również pani gin, bo zbliżenia były tylko w głębokiej III fazie (10-11 dzień III fazy), chociaż prawdę mówiąc nie mialabym nic przeciwko niej :D... Obawiam się jednak jakiś zawirowan hormonalnych, bylam w tym cyklu rownież przeziębiona, brałam antybiotyk, mocnego stresu tez sporo, co moglo wpłynąć na III fazę, ale w życiu nie sądziłam, że ją wydłuży... Dlatego poszlam do lekarza... Dostalam skierowanie na USG ginekologicze, jakieś czopki na 6 dni po miesiączce, skierowanie na zbadanie prolaktyny (moja siostra okazało się, że ma podwyższoną) i przy okazji zalecenie brania tych witaminek, bo podobno wpływają dobrze na poziom hormonów w poszczególnych fazach cyklu.

Trochę mnie dziwi, że jeszcze nie dostalam okresu, czuję sie jak przed miesiączką, bolą mnie piersi, mam tylko od wczoraj taki lekko różowawy śluz... Poza tym czuję się normalnie, nic mnie nie boli... Dziś przestałam brac antybiotyk, może jutro się coś wyjaśni...

U mnie to jest bardzo dziwnie ze stresem... Myślałam, że mój ślubny cykl będzie do bani, bo zazwyczaj w takich przypadkach bardzo mi się skracała III faza, a w dodatku mialam podejrzenie zapalenia płuc i tuż przed szczytem śluzu zaczęłam brać antybiotyk...+ jeszcze zarwana ślubna noc...

A tu skok był idealny, a faza po raz pierwszy osiągnęła liczbę 13 dni (już myslałam że jestem w ciąży!)...Może to ten antybiotyk... :)
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 11 stycznia 2007, o 20:50

olno napisał(a):Fiamma75, Twoja mama brała go na długie @ ?
Pomogło?


Ona nie miała normalnych @ tylko krwotoki np. przez 21 dni :( i do tego mięśniaki a poza tym w czasie premenopauzy organizm inaczej działa. Niestety jej nic nie pomagało i skończyło się ku jej uldze na wycięciu macicy.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Aga17 » 11 stycznia 2007, o 22:01

a ja mam obfite krwawienia;( przed ciąza takowych mocnych nie miała, zaczyna mnie to martwic;(
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez misiacz » 18 stycznia 2007, o 00:01

Ja na długie @ testowałam juz chyba wszystko - Luteinę, Duphaston, zioła... Dwa pierwsze nie pomogły, zioła pomogły na krótko. W końcu trafiłam na gina, który przepisał mi lek z grupy progesteronowych ale inny (nie stosuje się go przy staraniach o ciążę) - Lutenyl, bierze się 10 dni po owu. W końcu mój @ zamyka się w 7 dniach, zero bólu (tzn. trochę boli, ale ani razu chyba nie sięgnęłam po tabletki), w krwi nie ma żadnych skrzepów a to też mnie bardzo niepokoiło.
A na marginesie dodam, że magnez biorę w zasadzie non stop (od kilku lat, z przerwami), nie pomagało na długość @.
Wydaje mi się, że czasem nie ma wyjścia innego niż zdecydować się na leki, byle było to naprawdę dobrze przemyślane (co innego te o działaniu antykoncepcyjnym - zdecydowałabym się na nie chyba wtedy, gdybym naprawdę bardzo, bardzo cierpiała i nie byłoby innego wyjścia). Pozdrawiam
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez olno » 18 stycznia 2007, o 10:23

Misiacz, Ty chyba kiedyś pisałaś o ziołach Klimuszki, prawda?
Zrobiłam sobie ich mieszankę i przeraziłam się, że tak bardzo działają :?
Okres po nich miałam bez skrzepów i w dość umiarkowanych ilościach, ale za to trwał 15 dni.... i tu się zaczął mój strach, więc odstawiłam ziółka. Choć dalej jestem pod ich wrażeniem :)
olno
 

Postprzez misiacz » 18 stycznia 2007, o 10:53

Tak, to ja pisałam o ziołach, mi pomogły, ale na jakieś 2-3 mies.
Wydaje mi się, że zioła tak jak i leki, na początku mogą nasilać chorobowe objawy, alepo 15 dniach @ to i ja bym odstawiła.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez olno » 18 stycznia 2007, o 11:51

W zasadzie nie wiem dlaczego miałam te 15 dni @
Ginekolog też nie wiedział :roll:
Tym bardziej że następny @ był normalny...
Doszłam do wniosku że taka moja uroda. Poczekam trochę zobaczę co będzie dalej... Może to jeszcze były pozostałości po tabletkach antykonc. ?
W końcu to dopiero 5 cykl po pigułce...
olno
 

Ja tez mam okres

Postprzez PODHALE » 2 marca 2007, o 00:10

Wiesz ze ja tez mam dlugi okres ale w tym problem ze w polowie okresu przestaje i nie ma dzien a potem znowu zaczyna sie moje krwawienie hej:)

:D :D :D :D :D :D
Chociaz bole mam ale zadnych tabletek nie zazywam tylo przetrzymuje wszystkie moje bole z : :D
PODHALE
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 lutego 2007, o 18:50
Lokalizacja: Chicago/Oak Lawn

Poprzednia strona

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron