Teraz jest 29 marca 2024, o 14:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Biegunka u niemowlaka

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Biegunka u niemowlaka

Postprzez Aga17 » 30 października 2006, o 11:10

Witam,
moj szkrab nabawił sie wirusa, i miał biegunke, w zeszłym tygodniu byliśmy u lekarza, dałnam lackid i gastrolit, powoli mu to przechodzi ale jeszcze czesto robi kupki;( ale martwi mnie jedno ma w kupce takie jakby krwinki, lekarz mówil ze to moze tak byc, jelitka sa poździerane;( ale nie wiem jak długo, spotkał sie juz moze ktos z was a tym? szkrab normalnie pije
serdeczne dzięki za pomoc
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez monikar » 31 października 2006, o 13:23

hej
moje maleństwa (4lata i 1 roczek) też ostatnio to przeszły, młodsza córeczka miała mniejszą biegunkę i nie odwodniła się ale starsza bardzo wymiotowała przy tym. (była potrzebna koplówka naszczęście mamy koleżankę pielęgniarkę). Dostaliśmy od naszego doktora lakcid oraz bactrim i myślę że dzięki temu drugiemu lekowi zapobiegliśmy skutkom tak częstych kupek i podrażnienia jelit i wypędziliśmy to paskudztwo. Nie wiem jak cię uspokoić a może to nie był wirus tylko jakaś bakteria i nadal podrażnia jelitka może to skonsultuj z innym lekarzem- wiem tylko że kazde krwawienie (pasemka krwi lub śluzu) z jelit wymagają konsultacji. (jeśli jesteś z Krakowa to służę namiarem na bardzo dobrego lekarza).
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aga17 » 31 października 2006, o 17:06

dzis byliśmy u lekarza, niestety nie jestem z krakowa, lekarza tez podejrzewa alergie pokarmową, bo młody nie gorączkuje, nie wymiotuje, jest wesoły i jak to lekkarz stwierdził nie wyglada na chorego;) dzięki za odpowiedz
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 31 października 2006, o 18:57

Aga moja córka miała taką biegunkę w wieku 13 msc. Była to biegunka alergiczna , potem zaraziła się w szpitalu rotawirusem i tak 2 tygodnie bez przerwy miała biegunkę i kroplówki.
Uczulam CIe na to, że jelito regeneruje sie bardzo długo po takim incydencie nawet do roku czasu, dlatego trzeba dziecku zapewnić odpowiednią dietę p/alergiczną i aby nie była ciężkostrawna.

W tej chwili niech dzieciątko dużo pije i podawaj mu gotowane rzeczy gł. z marchewką, wyeliminuj na razie soki (zamiast nich herbatka, woda) i surowe owoce i warzywa). Dziecko należy obserwować i do tego byłby dobry zeszyt, do którego wpisywałabyś co dziecko jadło danego dnia, ew. leki, stan skóry, stan psychiczny itp. To Ci byłoby pomocne w obserwacji dziecka i wyeliminowaniu ew. szkodliwych dla niego produktów.
My dopiero po tej historii dowiedzieliśmy się , że nasza córka ma alergię pokarmową. Tak więc lepiej na zimne dmuchac.

Pozdrawiam i głowa do góry. Będzie dobrze :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 31 października 2006, o 20:11

dzieki za odpowiedz, tylko że Sewerynek na 3 miesiące, kupiąłm mu dzis bebiko ha ale nie chce tego pic;( spróbuje na spaniu, lekarz podejrzewa taka alergie, czekamy jeszcze tydzien, tylk onie wiem co zrobic jak maluszek nie cche tego melczka, a mi samej tez nie smakuje, jest złe strasznie, ale pije dużo z tym nie mam problemów
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 31 października 2006, o 20:15

Piersią go rozumiem nie karmisz, a jakie to Bebiko? W takim przypadku powinien to byc Bebilon Pepti.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 31 października 2006, o 20:19

piersia go tez karmie, najpierw dostaje cyca a potem mleczko, czasami upomina sie o samego cyca, a ten bebilon to chyba tylk ow aptece? to jak isc do lekarza w czwartek znów z nim czy poczekac do wtrorku, poobsewowac go? biegunki juz nie ma dzis 4 kupki, ale te smugi krwi to mnie zastanawia do tego wysypak tylko na rączkach. ehh , dobrze ze mu chociarz humorek dopisuje
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 31 października 2006, o 20:40

Jak go karmisz piersią to najgorszym rozwiązaniem jest teraz podawać mu sztuczne mleko. Trzeba go tylko częściej karmić .
bebilon Pepti jest na receptę dla dzieci alergicznych , ale w wypadku gdy go normalnie karmisz jest zbędny.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 1 listopada 2006, o 15:47

karmie jak to powiedziec mieszanie, po po dwóch tygodniasch od urodzenia waga mu spadała:( lekarz kazał dodwac mleko, najpierw dawaąłm mu nan ale miałzatwardzenia, potem przeszął mna bebiko, dzis juz miałtylko jedna taka smuge,
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 2 listopada 2006, o 14:29

Hypoalergiczne rozumiem?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 2 listopada 2006, o 14:53

wąłsnie zykły bebiko, od wczoraj próbuje mu dac ha, ale nie smakuje, dzis wypił piewrwszy raz ale dodaąłm mu miarke zwykłego, moze przekona sie do ha, nie moze to przez to mleko zwykłe, dzos znów za czesto kupki robi;( ale zobacze jak po tym ha, zastanawiam sie nad wszystkim teraz, zaczeąłm mu płukac w cocolino, moze to przez to.a jeszcze jedno ja mam alergie na jakies pyłki, juz sama nie wiem co myslec;(
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 2 listopada 2006, o 16:36

Aga, mleko powinno być hypoalergiczne albo w ogóle mu go nie dawać i częściej karmić piersią jeśli możesz. Teraz jest akurat przełom laktacyjny gdy dziecko więcej potrzebuje ssać i dzięki temu zwiększa się podaż mleka w piersiach. Jeśli zdecydujesz się na takie karmienie to pociąga za sobą przejscie na dietę.
Poza tym dziecięcych ubranek nie trzeba płukać w żadnym coccolino ani niczym podobnym. Proszek do prania JELP najlepszy albo płatki mydlane.

Jeżeli Ty masz alergię wziewną to tym bardziej trzeba uważać na dziecko i lepiej byłoby dla niego zadbać o prawidłowe karmienie piersią.
Mam dwoje dzieci, oboje są alergikami pokarmowymi ja jestem uczulona na roztocza.
Dziecko 3 miesięczne ma jeszcze niedojrzały układ pokarmowy. Z tego względu najlepszym pokarmem dla niego jest wyłącznie pokarm matki, który jest żywą tkanką.
Okres karmienia jest krótki ale bardzo ważny w życiu człowieka.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 2 listopada 2006, o 18:06

dzieki serdeczne za terady, przystawiam go do piersi czesto, ale on i tak wypija mi jeszcze 120, znów nie che tego ha, zaczynam sie juz tym powaznie martwic, prac mu piore w jelpie, ale dodałam ten cocolino;( moe to był bład, mama mi mówi ze moze to przez te herbatki, pije hipa, dzis dostał najzwyklejszy rumianke, najbardziej marwia mnie te kupki z tymi smuszkami krwi, nie wiem moze ma jelita podrażnione przez bakteria jakoms i jeszcze mu sie to nie uregulowało,
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 2 listopada 2006, o 18:36

Jelito moze się do roku regenerować. Dziecko musi wiedzieć co mu się daje do jedzenia, bo w tej chwili jest chyba rozkojarzone. Albo pierś albo mieszane. Jak karmisz piersią to nie musisz dawać mu herbatek. Ile razy go karmisz i jak długo? Chcesz utrzymać karmienie czy chcesz przejść na butelkę? Musisz sobie jasno odpowiedzieć na te pytania.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 2 listopada 2006, o 19:37

chce go bardzo karmic piersia, ale co z tego jak od samego początku musiałam go dokarmiac ak zdecydował lekarz. teraz wiczorem znów kupka była z krwia;(
to jak przestac go karmic piersia? dawac mu tylko butle, ie wiem moze jutro znów do lekarza zajechac z nim:(
martwie sie coraz bardzije
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 2 listopada 2006, o 19:47

Aga, karm go tylko rób to częściej , żeby zwiększyć podaż mleka, żeby go było więcej . I przede wszystkim się nie denerwuj bo to znowu źle działa na karmienie. Relaks, spokój, mały do piersi i już.
To rzeczywiście wygląda na jakąś nietolerancję pokarmową.
Na Twoim miejscu przez najbliższe 2 tygodnie (a jak dłużej to jeszcze lepiej) postarałabym się karmić go tylko piersią bez żadnych dodatków w postaci herbatek czy eksperymentowania ze sztucznym mlekiem.

Teraz po tej biegunce szczególnie ważne jest Twoje mleko . Rumianku nie podawaj, bo jest uczulający a poza tym działa właśnie rozluźniająco !
Spokojnie wszystko się unormuje, ja Cię doskonale rozumiem, bo się denerwujesz i to jest normalne ale popatrz na to z tej strony, że ta biegunka już minęła tylko trzeba zadbać o to aby te jelita się zregenerowały.

Coś czuję, że trochę Mama chyba Ci coraz to nowsze pomysly podsuwa? ;-)
Spokojnie , wszystko będzie dobrze, tylko teraz jak go karmisz to wyeliminuj ze swojej diety mleko krowie. Masło możesz jeść ale wszelkie jogurciki itp. odstaw.


[/url]
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 2 listopada 2006, o 19:56

NB serdeczne dzieki za te wszystkie pomocne rady,naprawde bardzo duzo mi pomagasz, chyba bym juz dzwoniła do lekarza i zamartwiała sie, czyli Seweryn do cyca, a ta krew to długo moze byc? juz sie to ciagnie dwa tygodnie prawie raz wiecej raz mniej
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 2 listopada 2006, o 20:06

Sama to przeżywałam więc mogę sobie wyobrazić co czujesz...
Rozumiem, że to nie jest przy każdej kupie ?
Nie wiem skąd jesteś, ale na Twoim miejscu poradziłabym się jeszcze jakiegoś innego lekarza.
Obserwuj na razie dziecko, załóż zeszyt obserwacji i wpisuj tam wszystko , co Ty jadłas, ile czasu i razy dziecko jadło, jakie było wypróżnienie, jak spało , jak się zachowuje.
Pij dużo wody niegazowanej ,zjedz sobie jakies np. mięsko gotowane z indyka z marchewką, i do łóżka z dzieckiem, trzymaj go stale przy piersi .

Obserwuj przy tym czy jest dobrze nawodniony, czy ciemiączko nie jest zapadnięte, czy nie ma suchych śluzówek, czy siusia jasnożółto. Nie wiem czy to pasma krwi są czy też dużo tej krwi jest?
Jeśli nitki świeżej krwi to wyglada na nietolerancję. Patrz czy dziecko ogólnie jest zadowolone, czy nie jest ospałe i źle wygladające.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 2 listopada 2006, o 20:20

głównie to są takie smugi, hcoc dzis, moze sie za dużo dopatruje, obserwuje go, czy siusia, iel pije mam lackid i gastrolit, ale nie dawalm mu od wtorku, spi dobrze jest, wesoły i pogodny, zasypia bez problemu, dzis go okopałam do łózeczka, poklepałąm i zasnał,
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 2 listopada 2006, o 20:25

To znaczy że jest dobrze :-)
Spokojnej nocy i jakby coś - dzwoń
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 2 listopada 2006, o 20:28

serdeczne dzięki, :)
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Aga17 » 6 listopada 2006, o 11:22

wczoraj szkrab miał tylko taka jedna kupeczke ze smugami, zasatanawiam sie czy przypadkiem ten cocolino nie mógł wywował takiej reacji alergicznej? jeszcze kupiłam mu pieluszki happy, wiec to tez, moj bratanek jest alergikiem, a jako niwmowlaczek to nie mogli mu kupowac pieluszek innych niz pampers, moze to wszystko na raz i taka reakcja, sama juz nie wiem,
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 6 listopada 2006, o 15:38

Raczej związane jest to z układem pokarmowym. Po proszku miałby zmiany na skórze a nie w układzie pokarmowym.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 7 listopada 2006, o 11:55

ale szkrab ma jeszcze na raczkach taka kaszke, moze wszystko na to sie złożyło wirus biegunki itp, dzis mój bratanek lata do ubikacji;) tylko ze ma 13 lat z takim to juz lepiej;) dzis juz te kupki sa lepsze rano jedna taka smużka, a moze to jakas bakteria tak mu zaatakowała jelitka i teraz wymaga to czasu zeby sue to naprawiło?
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 7 listopada 2006, o 12:41

Tak Aga to wymaga czasu, nie denerwuj się tak jak napisałam jelito może się regenerować do roku czasu a czasem i dłużej.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aga17 » 8 listopada 2006, o 07:27

NB dzięki, dzis idziemy do lekarza, ciekawe co mi powie, bo prezesik ma odkładane szczepienie juz dwa tygodnie, wczoraj wieczorem znów miał takie z kraiwą a dzis rano juz nie, eh,
pozdrawiam
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez NB » 8 listopada 2006, o 10:28

Ze szczepieniami się nie stresuj.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez juka » 8 listopada 2006, o 10:51

u trochę starszych niemowląt rewelacyjnie działa na biegunkę wywar z czarnych jagód (sam wywar, bo owoce działają odwrotnie). to jest właśnie środek, który dobrze regeneruje jelita. w zamierzchłych czasach dawano maluszkom marchwiankę - taką wodę w której dłuuugo (ze 2 godz.) gotuje się marchew - oczywiście taką wiadomego pochodzenia :mrgreen: .
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez NB » 8 listopada 2006, o 14:38

Potwierdzam ! Marchwianka i wyciąg z jagód to wspaniała rzecz na biegunkę ale raczej dla starszych dzieci choć można zawsze próbować .
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Derbunia » 8 listopada 2006, o 18:45

Nasz siostrzeniec też miał kaszkę, ale na nóżkach. Pomysłów po czym było 100. Okazało się, że to od chlorowanej wody. Od tamtej pory jest kąpany w oligocenie i kaszka zniknęła.
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron