Teraz jest 28 marca 2024, o 14:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jakie połykacie witaminy w ciąży?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jakie połykacie witaminy w ciąży?

Postprzez MMG » 16 września 2006, o 14:05

Witam serdecznie,

Otóż od 3 miesiąca połykałam PRENATAL Complex moja ginekolog mówila zeby był jod w składzie mówila tylko ze nie falvit bo on nie ma jodu. Skończył mi sie ten prenatal w kapsułkach i chcialam kupic w aptece taki sam i oczywiscie jest tylko Prenatal Clasic ale on nie ma jodu i kupiłam Prevital Forte i on ma jod. Ale patrzylam po skkladzie to róznią sie ilością (mg) witamin. Co o tym sądzicie i co połykacie?

pozdrawiam

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez Anita_T » 16 września 2006, o 19:14

Ja miałam Prenatal Clasic, ale nie mogłam go przyjmować, bo mnie strasznie po nim mdliło, teraz mam Feminatal jest troszkę lepiej, ale dalej jakoś nie toleruję tych witamin.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Edwarda » 16 września 2006, o 19:18

Dziewczyny a macie jakieś medyczne wskazania odnośnie stosowania tych preparatów :?:

Bo z tego co wiem kobietom w ciąży lekarze nie zalecają suplementacji witamin z wyjątkiem kwasu foliowego :roll:
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez fiamma75 » 16 września 2006, o 19:35

Witaminy zaleca się brać dopiero od II trymestru, wcześniej starczy kw. foliowy (chyba że jest szczególna potrzeba). A teraz dodatkowo jest tyle świeżych warzyw i owoców - nic tylko korzystać z naturalnych źródeł :D
W ciąży brałam Prevital forte co 2 dzień (teraz go też biorę).
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 17 września 2006, o 15:48

Mam pytanko czy konsultowalas z lekarzem to zeby brac prevital forte bo tam jest napisane po konsultacji z lekarzem. Duzo wiecej jest tych witamin chodzi mi o zawartosc mg niz w prenatalu complex i troche tez sie boje brac zeby nie przewitaminowac bo wiekszosc witamin jest kilkakrotnie w wiekszej ilosci. Jakos mam mieszane uczucia co do tych witamin jestem w 5 miesiącu ciązyi juz sama nie wiem te witaminy maja taki rozne sklady myslalam ze to w miare jest unormowane.

pozdrawiam
MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 17 września 2006, o 16:56

Witaminy brałam na polecenie lekarza. Teraz zresztą też jako karmiąca :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 17 września 2006, o 17:36

Ja wiem ze lekarz Ci powiedzial napewno ze od tej pory masz brac witaminy ja tylko mialam na mysli czy te akurat prevital forte Ci polecił czy sama je wybralas. Mi lekarka powiedziala zeby nie falvit bo on nie ma jodu no i tyle.

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 17 września 2006, o 23:47

To się nie zrpzumiałyśmy :D Akurat ten preparat zalecił mi lekarz :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 18 września 2006, o 08:31

A miałas slabe wyniki morfologii czy tym podobne ze ten preparat bo ja mam wszystko okey z badaniami i nie wiem tez go chce brac co drugi dzien. A nie chce lekarce zawracac glowy przez telefon tymi preparatami a wizyte nastepna mam 4 pazdziernika to w sumie nie dlugo to poczekam.

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 18 września 2006, o 08:53

Tak, miałam anemię. Brałam równocześnie żelazo.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Reucia » 27 września 2006, o 12:31

a mój gin jest przeciwny braniu witamin ot tak (tylko kwas f.). teraz przepisał mi jednak .żelazo, bo mi spadła hemoglobina, ale pozostałe wyniki mam b. dobre, więc powiedział żebym nic nie brała, tylko sie zdrowo odżywiała...
Reucia
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 lipca 2006, o 22:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Małgonia » 17 października 2006, o 12:01

Cześć dziewczyny :)
Mój gin polecił mi wybrać preparat metodą prób i błędów. Cały czas biorę k.f. i żelazo (początek 5 m-ca). Spróbowałam dodatkowo feminatalu N, po którym dostałam straszliwego uczulenia. Znajoma dermatolog powiedziała, że lepiej zrezygnować z chemii i przestawić się na świeże owoce i warzywa i jednocześnie pić po dwie szklanki soku wielowarzywnego dziennie.
Pozdrawiam :)
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa

witaminy

Postprzez Juana » 16 stycznia 2008, o 10:22

Odgrzewam wątek :-)
Wczoraj lekarz uznał, że ze względu na zimowa porę, liczne przeziębienia i mniejszą ilość świeżych warzyw w sklepach mogę sobie kupić jakieś witaminki i zażywać raz dziennie lub co drugi dzień. Przeczytałam różne wątki na tym forum dotyczące witam i sporo wątpliwości już sobie rozwiałam.
Muszę teraz tylko coś wybrać z bogatej oferty różnych preparatów witaminowych. Jakie zestawy bierzecie (falvit, prenatal, feminatal...)? I czy jesteście z nich zadowolone?
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kamienna » 16 stycznia 2008, o 11:27

Ja biorę Prenatal Classic (jest jeszcze Complex), bo jest tani.

Ale są zarzuty:
1. tableta jest duża; dwie moje znajome się zadlawiły nią i mają wstręt
2. nie wszystkie kobiety go dobrze tolerują
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Juana » 17 stycznia 2008, o 16:11

kamienna dziękuję za Twoją opinię. Ostatecznie kupiłam dziś Feminatal N. Zobaczę jak się sprawdza. Tabletka jest taka sobie, ale połykam bez problemu. Przekonała mnie zawartość jodu. Opakowanie kosztuje ok 35 zł za 60 tabletek, czyli starczy na 2 miesiące, a że znając siebie nie będę brała codziennie tylko co drugi dzień to może nawet do rozwiązania. Postaram się ciągle dbać o właściwą dietę :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez karolix2 » 18 stycznia 2008, o 15:17

Cześć dziewczyny!
Ja brałam w ciąży Centrum Materna bo podobno jest najlepszy ( tak mi wytłumaczyła moja lekarka ). Wyniki miałam bardzo dobre do czasu jak nie spadło mi strasznie żelazo. Zaczęłam brać preparaty z żelazem, ale odradzam je zdecydowanie ( straszne zaparcia i kiepskie wchłanianie ). Nie poprawiły mi one wyników krwi ale poprawiła je bardzo mikstura mojej babci :lol: Babunia zrobiła mi sok z buraków ( był bardzo dobry, z przyprawkami, super). Piłam 1 szklankę dziennie i po miesiącu wyniki się poprawiły a po 2 miesiącach miałam lepsze niż przed ciążą :D Polecam soczek z buraczków wszystkim którzy maja problemy z żelazem, a witaminki też były bardzo dobre :D
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron