Teraz jest 23 kwietnia 2024, o 08:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy moze tak być?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Czy moze tak być?

Postprzez kukułka » 15 września 2006, o 08:00

Czy mozę być cos takiego jak przewlekłe zapalenie grzybicze ktore nie daje żadnych objawów? Zawsze przy grzybkach mialam pieczenie swedzenie i w ogole nei do wytrzymania. teraz poszlam tylko do swojje ginki na kontrolę, ona zobacyla cos co wyglada jak gesty sluz, biale, jesttego duzo i mowi, ze przewlekle i dlaeteog nei daje objawow i ze to nei sluz bo sluz bylby z szyjki a to jest wszedzie (chociaz bez przesady, nie kapie ze mnie). przepisala mi cos tam, juz nazwy nie pamietam, to jets jedna globulka ale mocna, wzielam to, nic dalek nie piecze itd, tego sluzu jakby troche mniej. Biore tabletki antyk, wiec moj sluz szyjkowy zawsze gesty jets i powinien byc, wiec myslalam ze jets OK. A tymaczasem ona mowi ze to jakies przewlekle grzybki. czy to mzoliwe? mnie sie wydaje ze grzybki dawalyby objawy pieczenia itd, a ona mowi ze objawy to daje ostre zapalenie. ktos mial cos podobneo? czy ginka ma racje?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez misiacz » 17 września 2006, o 00:13

Swego czasu walczyłam z grzybkami i przeczytałam sporo artykułów med. na ten temat. Rzeczywiście jest coś takiego jak przewlekła infekcja grzybicza, która może nie dawać żadnych objawów. Wpisz w wyszukiwarkę i znajdziesz sporo na ten temat.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez kukułka » 18 września 2006, o 13:27

Wpisałam, zadnej konkretnej sensownej strony nie znalazło, same ogólniki. pomóżcie. A czy Tobei misiacz udało sie zwalczyć grzybki raz na zawsze? I czym i gdzie? pytam bo zalezy mi na tym, juz myslałam, ze mam z tymspokój, a tu... i boje sie, ze to potem mozę zaważyć an płodności...
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez misiacz » 18 września 2006, o 20:00

Hej,
kiedyś były artykuły nt. grzybicy i w ogole infekcji pochwy na stronie forum ginekologiczne, teraz faktycznie nie mogę znaleźć, może zostały przeniesione do części przeznaczonej dla specjalistów.

Co do grzybka - ja miałam problem, gdy brałam syntetyczny progesteron (leczniczo, w 2 fazie cyklu), łapałam infekcję raz na 2-3 mce.
Niestety tabletki antykoncepcyjne sprzyjają grzybkowi, bo wpływają na pH śluzu.
B. ważna jest profilaktyka - picie jogurtów, unikanie słodyczy i alkoholu, dopochwowo można stosować lactovaginal. A więcej na pewno powie Ci ginekolog.
Dużo zdrówka.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron