Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Swędzenie warg sromowych w ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Swędzenie warg sromowych w ciąży

Postprzez MMG » 12 lipca 2006, o 17:01

Witam

Mam problem. Po współżyciu z mężem zaczęłam odczuwać swędzenie i pieczenie połączone. Chciałam zobaczyć jak to wygląda i to tak jakby śluz kolor biały z takimi pęcherzykami białymi jakby narośnięte. Nie wiem czy powinnam się martwić bo nie mam zaczerwienienia i myślałam ze poprostu jest to optarcie tylko ze nie rozumiem tych białych małych plamek bardziej.

pozdrawiam
MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez Kasia32 » 12 lipca 2006, o 18:33

Mi to wygląda na infekcję. Poszłabym możliwie szybko do lekarza i na razie "zawiesiła" współżycie, żeby ewentualnych bakterii albo grzybów nie "wepchnąć" głębiej.
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 13 lipca 2006, o 13:15

To wyglada na infekcję grzybiczą. Jak pójdziesz do lekarza, poproś też o leki dla męża.
W ciązy to całkiem normalna przypadłość ze względu na zmianę pH.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MMG » 13 lipca 2006, o 19:38

Czy od razu musze biec do ginekologa czy moge poczekac do następnej wizyty bo mam 7 sierpnia.

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez NB » 13 lipca 2006, o 19:57

A wytrzymasz tyle?
Kup sobie zioła Vagosan i stosuj do podmywania http://herbamed.pl/index.php?d=produkt&id=218.
Pozostałe leki trzeba konsultować z lekarzem.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agulla » 15 lipca 2006, o 22:53

jest też domowy sposób na grzybki, jogurt naturalny gruszką do środka sobie zaaplikować, mój ginekolog polecał mi to jako pierwszą pomoc w czasie ciaży przy swędzeniu i działało :)
pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez MMG » 16 lipca 2006, o 19:03

Teraz pojawił mi sie oprócz swędzenia i pieczenia to spora ilość śluzu. Muszę zmieniać wkładki co najmniej 3 razy dziennie.

Zaraz zadzwonie do swojej ginekolog tp moze mi cos powie i tak nie moge do niej isc bo jest na 2 tygodniowym urlopie,
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez MMG » 16 lipca 2006, o 21:43

Przed chwilka wróciłam z izby przyjęć ze szpitala. Zadzwoniłam do mojej ginekolog no i to co przez telefon jej powiedziałam no to stwierdziła infekcje grzybiczną i powiedziala ze jak mam jakies względy w aptece to zebym poprosiła o clotrimazorlum tabletki dopochwowe i krem. Oczywiscie nie mam takiej apteki i stwierdzilam ze pojade na izbe przyjec to mni chociaz lekarz zobaczy i zobaczymy czy miała rację. No i miała tylko przepisał mi natamycyna i krem clotrimazorlum i spytałam czemu nie clotrimazorlum tabletek to powiedział ze natamycynę można stosować w ciąży to czyżby clotrimazorlum w tabletkach nie? I moja ginekolog mi to polecała...?
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez MMG » 18 lipca 2006, o 21:50

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta infekcja grzybicza mogła być tym spowodowana ze kąpałam sie w jeziorze - sobota, niedziela a we wtorek zaczęła mi się ta infekcja.

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez Kasia32 » 20 lipca 2006, o 18:02

Mogła. Moja gin mi nie pozwala nawet siadać w wannie, no ale ja borykałam się z infekcjami przez ok. 2 lata przed ciążą (i teraz, w ciąży, znów się borykam...) Acha, i zaleciła mi do higieny intymnej i prania bielizny szare mydło "Jeleń". Mydło jest rewelacyjne, myję się nim cała i nawet kremu do buzi nie muszę już używać :P
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MMG » 21 lipca 2006, o 09:34

Możesz mi powiedziec czy to normalne zjawisko jeśli po tej tabletce od inefkcji mocz wylatuje mi mętny i mam wrazenie ze ta tabletka sie rozpuszciław srodku w pochwie i troche mi kapalo na wkladek ze sluzem - czy to normalne?

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez sagitta » 21 lipca 2006, o 14:28

MMG, pytanie nie do mnie, ale pozwole sobie odpowiedziec. Wszystkie kremy, tabletki, globulki itp. muszą jakoś z pochwy wypłynąć, no i oczywiście, w czasie oddawania moczu mogą się z im pomieszać, więc się nie przejmuj. A po kuracji załóż sobie jeszcze lactovaginal (tez powypływa :) ) przez parę dni.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron