Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 11:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Podwyższone WBC w ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Podwyższone WBC w ciąży

Postprzez MMG » 30 czerwca 2006, o 21:28

Witam

Przed chwilka odebrałam wyniki i WBC norma jest od 4 - 10 a ja mam 10,06 i zaznaczone podwyższenie. Czy cos grozi maleństwu? Co mam robic jestem w 11 tygodniu ciąży, pomóżcie...


MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Re: Podwyższone WBC w ciąży

Postprzez mag_dre » 30 czerwca 2006, o 22:20

MMG napisał(a):Witam

Przed chwilka odebrałam wyniki i WBC norma jest od 4 - 10 a ja mam 10,06 i zaznaczone podwyższenie. Czy cos grozi maleństwu? Co mam robic jestem w 11 tygodniu ciąży, pomóżcie...


MMG


Dla zainteresowanych podajemy także informacje o ewentualnych przyczynach odchyleń od normy, które stwierdza się podczas badań krwi. Pamiętajmy jednak, że każdy wynik morfologii krwi jest obarczony pewnym ryzykiem błędu. Może być to spowodowane nieprawidłowym odczytem aparatu lub pomyłką w laboratorium. Nie wpadajmy więc w panikę i nie doszukujmy się ciężkiej choroby np. po jednorazowym podwyższeniu OB. Radzę też powstrzymać się przed samodzielnym analizowaniem parametrów. Należy zostawić ten problem lekarzom. Nie każde bowiem odchylenie od normy jest chorobą i nie każdy prawidłowy wynik morfologii krwi świadczy o pełni zdrowia.


Krwinki białe (WBC) - wzrost ich liczby nazywamy leukocytozą, a spadek leukopenią. Podwyższenie może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi (wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres) lub patologicznymi (stany zapalne narządów, uszkodzenia tkanek, zakażenia, zatrucia, nowotwory).
http://www.resmedica.pl/zdart8984.html

Znalazłam jeszcze coś takiego

http://www.mediweb.pl/forums/viewtopic.php/t=60.html

Chyba nie masz się co martwić, ale na wszelki wypadek idź z wynikami do lekarza. On najlepiej cię uspokoi.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 1 lipca 2006, o 08:30

To normalny wynik w ciąży, nie masz żadnych powodów do zmartwień.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron