Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wypadanie płatka a ciąża

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Wypadanie płatka a ciąża

Postprzez pola79 » 28 czerwca 2006, o 13:57

Niedawno w trakcie badania echokardiograficznego stwierdzono u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej w sercu. Jest to stosunkowo niegrożna i podobno częsta przypadłość, która nie wymaga leczenia. Pomimo pewnych dolegliwości ( kołatanie serca ), lekarz uspokajał mnie, że żyje się z tym 100 lat a na moje pytanie o planowaną ciążę odpowiedział krótko, ze nie mam żadnych powodów do obaw.
Wybieram się z tym jeszcze do kardiologa, bo to badanie zrobilam prywatnie. Trochę się jednak niepokoję - naczytałam się jeszcze jakichś rzeczy w internecie. Może któraś z was zna ten problem i jest lub była w ciąży mając wypadanie płatka???
pola79
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 00:50

Postprzez Agania » 28 czerwca 2006, o 14:47

ypadanie płatka jest faktycznie dość powszechnym zjawiskiem - tez to mam :)
jeszcze nie byłam w ciąży, na razie rozpoczęlismy starania, ale z tego co wiem to nie ma żadnych przeciwskazań co do ciąży. Wiem to od mojej bratowej, która jest lekarzem i to ona mnie wysłała na badanie serca i stwierdziła tę chorobę. Tylko na poczatku jak brałam lekarstwa na unormowanie rytmu serca to poczecie nie było wskazane, ale po odstawieniu droga do rozmnożenia wolna :)
Agania
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 17:41

Postprzez pola79 » 28 czerwca 2006, o 15:23

Dzięki za odpowiedź. Ja własciwie żadnych leków nie brałam i chyba nie będę, bo te moje kołatania bardzo rzadko są dokuczliwe. Z reguły są następstwem jakichś stresów albo braku snu - to takie moje własne spostrzeżenia. A może wiesz czy poród siłami natury w naszej sytuacji jest możliwy? Słyszałam też, że w ciazy dolegliwosci moga się nasilac, bo jest to jednak obciążenie dla układu krążenia.... I ze niezbedna jest współpraca lekarza prowadzącego ciązę i kardiologa...
pola79
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 00:50

Postprzez ola78 » 28 czerwca 2006, o 17:58

Witam w klubie. U mnie to wypadanie płatka jest śladowe i żadnych przeciwskazań do ciąży nie ma, do porodu siłami natury raczej też nie, choć jak to się wyraził kardiolog, może trzeba będzie rozważyć cc. Dał mi taką niejednoznaczną odpowiedż, bo przecież nie wiadomo, co się będzie działo z moją pikawką w ciąży. Szczegółowo się nie dopytywałam, bo i tak chciałam mieć cc.
Pola - mną się raczej nie sugeruj, bo ja mam odwrotnie niż Ty - żadnych kołatań, a wręcz bradykardię do 40. Najbardziej miarowo serce mi pracuje właśnie podczas wysiłku.
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Re: Wypadanie płatka a ciąża

Postprzez Niania » 28 czerwca 2006, o 18:01

pola79 napisał(a):Niedawno w trakcie badania echokardiograficznego stwierdzono u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej w sercu. Jest to stosunkowo niegrożna i podobno częsta przypadłość, która nie wymaga leczenia. Pomimo pewnych dolegliwości ( kołatanie serca ), lekarz uspokajał mnie, że żyje się z tym 100 lat a na moje pytanie o planowaną ciążę odpowiedział krótko, ze nie mam żadnych powodów do obaw.
Wybieram się z tym jeszcze do kardiologa, bo to badanie zrobilam prywatnie. Trochę się jednak niepokoję - naczytałam się jeszcze jakichś rzeczy w internecie. Może któraś z was zna ten problem i jest lub była w ciąży mając wypadanie płatka???


ja też to mam! :lol:

i moja mama też 8)


więc - nie martw się niczym tylko zafasolkowuj :D
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez pola79 » 28 czerwca 2006, o 20:29

Wielkie dzięki dziewczyny!!! No jednak to forum to fajna sprawa.
Moze ktoś jeszcze ma wypadanie płatka w pompce - jesli tak niech się dzieli doswiadczeniami .
pola79
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 czerwca 2006, o 00:50

Postprzez Gagusia » 28 czerwca 2006, o 20:47

ja nie mam, ale faktycznie nie jest to wada mogąca być przeciwskazaniem do ciąży. do porodu fizjologicznego też nie. w ogóle kardiolodzy twierdzą, że przeciwskazaniem do porodu siłami natury to jest tylko znacznego stopnia niewydolność serca. ciąża wtedy też jest obarczona bardzo dużym ryzykiem dla zdrowia matki. do kardiologa w ciąży należy się wybrać po 30 tygodniu, bo wtedy jest największe obciążenie dla układu krążenia. no chyba, że ktoś wcześniej się źle czuje, to wtedy wcześniej. oczywiście jak komuś zależy na cesarce (osobiście w życiu bym się dla swojego widzimisię, bez wskazań życiowych nie dała pokroić!!!), to pewnie nie będzie problemu, żeby dostać od kardiologa stosownego papierka.
Gagusia
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 17:48


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron