Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 05:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

tyłozgięcie a ciąża

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez agulla » 15 kwietnia 2004, o 10:00

Może jest ziarnko prawdy w tym co piszesz ale jest też trochę starych medycznych już obalonych teorii. Macica w tyłozgięciu wcale nie musi powodować bólu brzucha. Nudności i wzdęcia to typowe dolegliwości ciążowe i chyba nie ma większego znaczenia czy ma się macicę w tyłozgięciu czy nie, a raczej ważne jest to jak organizm reaguje na zmiany chormonalne zachodzące w organiźmie. Pozatym nie słyszałam nigdy aby tyłozgięta macica miała być zagrożeniem dla ciaży i żeby z tego powodu trzeba było leżeć :shock: . Podam ci przykład swój i mojej przyjaciółki z którą razem chodziłam w ciąży, a nasze córki urodziły się z 6 dniową różnicą :). Obie mamy macicę w tyłozgięciu. Ona wymiotowała tak że była jak cień szara :( a ja ani razu. Ja początki ciąży przeleżałam choć z innego powodu, a ona pracowała po 8 godzin na dobę, bez skutków ubocznych :) no może poza ogólnym zmęczeniem. Obie czułyśmy lekkie naciąganie w dole brzucha ale bólem tego nazwać raczej nie można. Zaszłyśmy w ciążę ona zupełnie bez problemu a ja z problemami ale nie wynikającymi z tyłozgięcia lecz zupełnie co innego mi bylo. Pozatym ja urodziłam normalnie a ona miała cesarkę.
Doprawdy żadnego zwiazku z tyłozgięciem tu nie widzę :roll: , czego i tobie życzę. Pozdrawiam agulla mama dwuletniej Zuzanny :)
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron